1399/11/17-14:31

یک کشتی 40 هزار تنی برای اولین بار در بندر شهید باهنر پهلو داده شد

یک کشتی 40 هزار تنی برای اولین بار در بندر شهید باهنر پهلو داده شد

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: با انجام محاسبات مانورینگ براساس طول و ابعاد شناور برای نخستین بار شناوری باظرفیت ۴۰ هزار تن و آبخور 11.2 متری در بندر شهید باهنر پهلو دهی شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حمید رضا محمد حسینی تختی با بیان اینکه مولفه‌هایی نظیر پهلودهی کشتی با تناژ بالا بر اساس شرایط محیطی و مبتنی بر محاسبات مانورینگ در حوضچه و کانالهای دسترسی و برنامه ریزی درجهت استفاده حداکثری از ظرفیت های بندرشهید باهنر همواره مورده توجه بوده اظهارداشت: این مهم با انجام محاسبات دقیق مانورینگ بر اساس طول و ابعاد شناور محقق و برای اولین بار کشتی ۴۰ هزارتنی با آبخور ۱۱,۲۰ در این بندر پهلودهی شد. 

وی اضافه کرد: تا پیش از این شاهد پهلوگیری کشتی هایی با ظرفیت ۳۵ هزارتن و آبخور ۱۰.۵ در این بندر  بوده ایم که پهلودهی این شناور با ریسک پذیری علمی و هوشمندانه، خروجی و نتایج مثبتی را در جهت پذیرش کشتی ها با تناژ بالا  فرا رویمان قرار داد. 

مدیر اداره بنادر و دریا نوردی شهید باهنر پهلودهی، بارگیری وخروج موفق آمیز این شناور را نقطه عطفی در۵۰ سال تجارت دریابرد این بندر دانست و گفت: با محاسبات دقیق عملیاتی و فنی همچنین مشارکت بخش خصوصی؛ نرم بارگیری ۴۰ هزارتن کالای صادراتی  نیز کمتر از ۸ روز درکشتی یاد شده محقق شد. 

 بندر شهید باهنر با برخورداری از ۱۲ پست اسکله بعنوان یک بندر چند منظوره توانایی پذیرش انواع کشتی‌های جنرال کارگو،  رورو، مسافری، فله، تانکرهای نفتی و شناورهای کوچک را بطور همزمان داراست.

 

انتهای پیام/خ

نظرات

captcha

اخبار مرتبط