1399/11/28-16:26

بزرگ‌ترین گاوداری هرمزگان افتتاح شد

بزرگ‌ترین گاوداری هرمزگان افتتاح شد

استاندار هرمزگان با حضور در شهرستان بستک، بزرگ‌ترین گاوداری استان هرمزگان به ظرفیت 500 راس را افتتاح کرد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، بزرگترین مجتمع دامپروری استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان در شهرستان بستک افتتاح شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در این مراسم گفت: مجتمع دامپروری شرکت تعاونی پیشتاز دهنگ در شهرستان بستک، به عنوان بزرگترین مجتمع دامپروری استان هرمزگان، همزمان با بهره‌برداری از طرح‌های شاخص تعاونی‌های سراسر کشور، افتتاح شد.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی طرح مجتمع دامپروری این تعاونی که بزرگترین مجتمع دامی استان هرمزگان می باشد در زمینی به مساحت 22 هکتار با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال به اجرا درآمده است که 80 میلیارد ریال آن از محل تسهیلات پرداختی به تعاونی شامل 50 میلیارد ریال تسهیلات طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری و 30 میلیارد ریال منابع داخلی بانک کشاورزی و مابقی توسط اعضا تامین شده و در روستای دهنگ شهرستان بستک قرار دارد.

به گفته استاندار هرمزگان، شرکت تعاونی پیشتاز دهنگ بستک در سال 1392 با عضویت 20 نفر و با موضوع تولید شیر، گوشت و کود در روستای دهنگ شهرستان بستک به ثبت رسیده است.

همتی خاطرنشان کرد: پروانه بهره برداری این تعاونی ظرفیت نهایی پرورش 1300 راسی دام را ترسیم نموده که درفاز اول با 500 راس گاو شیری و با ظرفیت تولید سالانه 4000 تن شیر از طریق بهره گیری از بروز ترین دستگاه‌ها و تجهیزات مکانیزه شیر دوشی افتتاح شد.

همتی افزود: تمامی زیرساخت های موجود در این مجتمع ظرفیت توسعه دامداری را تا 2000 راس دارا می باشد که در صورت تأمین اعتبار در آینده این مهم نیز قابل تحقق خواهد بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط