1399/11/30-11:29

آیا در توزیع واکسن کرونا میان استان‌ها تبعیض وجود دارد؟/ حال واکسن زده‌ها چطور است؟

آیا در توزیع واکسن کرونا میان استان‌ها تبعیض وجود دارد؟/ حال واکسن زده‌ها چطور است؟

از محموله 20 هزار عددی اول واکسن کرونا که به کشور وارد شد، فقط 80 ویال سهم هرمزگان شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، از محموله 20 هزار عددی واکسن کرونا که از روسیه وارد ایران شد، فقط 80 ویال سهم هرمزگان شد که در روز 22 بهمن در بیمارستان شهید محمدی و فردای آن در بیمارستان میناب به شماری از اعضای کادر سلامت استان که عمدتا در بخش‌های آی‌سی‌یو کویید درگیر مراقبت از بیماران کرونایی بدحال هستند، تزریق شد.

مروری در رسانه‌های کشورمان و مصاحبه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های همسایه با هرمزگان و یا استان‌های هم جمعیت و هم وضعیت با هرمزگان نشان می‌دهد که برخی از آنها بیش از 400 ویال واکسن در مرحله اول دریافت کرده‌اند.

 

آیا وزارت بهداشت میان استان‌ها تبعیضی قائل شده است؟

این پرسش را از دکتر حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان پرسیدیم.

وی گفت: در اولین مرحله از توزیع واکسن قبول داریم که عادلانه نبوده است و سهم مناسبی به هرمزگان داده نشده است. البته شکل و نوع توزیع واکسن دلایل مختلفی دارد و موضوع امنیت در توزیع نیز بسیار مهم است. باید در دمای 20 درجه زیر صفر نگهداری و حمل شود و شرایط انتقال آن نیز ساز و کار مشخصی دارد. البته مرحله دوم هنوز به دست ما نرسیده است و منتظریم که در مرحله دوم سهم بیشتری به هرمزگان داده شود و سهمیه کم در مرحله اول نیز جبران شود.

با این حال اولویت ما این است که در مرحله دوم کادر سلامت را واکسینه و در مراحل بعد وارد فاز واکسیناسیون افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه‌ای شویم.

 

حال واکسن‌زده‌ها چطور است؟

در مورد وضعیت جسمانی و احوال واکسن گیرندگان کرونا در هرمزگان نیز از دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین وضعیت آنان را جویا شدیم.

وی گفت: بر اساس رصد مستمر کمیته ویژه‌ای در این زمینه، حال تمامی 80 نفری که واکسن کرونا را در هرمزگان دریافت کرده‌اند، خوب است و مشکل و عارضه خاصی از سوی آنان گزارش نشده است.

 

فارس

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط