1399/11/29-10:33

افزایش ۵ درصدی ازدواج و کاهش ۴ درصدی طلاق در هرمزگان

افزایش ۵ درصدی ازدواج و کاهش ۴ درصدی طلاق در هرمزگان

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به آمار ازدواج و طلاق استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در ۹ ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۵ درصد افزایش ثبت ازدواج و حدود ۴ درصد کاهش ثبت طلاق در این استان داشتیم که بی‌سابقه است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، محمدمهدی تندگویان عصر امروز در دیدار با استاندار هرمزگان با اشاره به اقدامات وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم و دوازدهم، گفت: وزارت ورزش و جوانان رکوردهای خوبی بجا گذاشته به طوری که ۲۵۰۰ زمین چمن مصنوعی تحویل مردم داده و تعداد زیادی خانه‌های ورزش روستایی در سراسر کشور احداث کرده است و باید گفت تحول در حوزه عمران ورزش با حضور دکتر سلطانی‌فر رقم خورده است.

 

وی با تشکر از اقدامات استان هرمزگان در حوزه جوانان، تصریح کرد: از زمان حضور آقای امیاری، حوزه جوانان استان هرمزگان جایگاه پیدا کرد و شکل گرفت و اعتبارات خوبی در بحث تسهیلات برای طرح‌های سمن‌ها اختصاص یافت.

 

تندگویان به آمار ازدواج و طلاق استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در ۹ ماه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۵ درصد افزایش ثبت ازدواج و حدود ۴ درصد کاهش ثبت طلاق در این استان داشتیم که بی‌سابقه است.

 

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به شکل‌گیری مجمع ملی جوانان اشاره کرد و افزود: شکل‌گیری این مجمع و ایجاد این ظرفیت قانونی برای سمن‌های جوانان هزینه‌هایی برای دولت داشت که امیدواریم استانداران از این ظرفیت نهایت بهره را برای توسعه کشور و خدمت به مردم ببرند.

 

تندگویان گفت: سمن‌های جوانان بازوی دولت هستند و باید بتوانند در استان‌ها پایش‌های مورد نیاز را انجام دهند تا با طرح آن‌ها در ستادهای ساماندهی امور جوانان و گرفتن مصوبات مناسب برای حل مشکلات جوانان قدم‌های خوبی برداشت. جوانان در سمن‌ها بخشی از مدیریت و کار را در این پروسه یاد می‌گیرند و تجربه کسب می‌کنند که امیدوارم دستگاه‌های مختلف در عملکرد و اجرای این حوزه همکاری و کمک کنند.

 

وی با اشاره به ارائه تسهیلات فنی اعتباری در حوزه اشتغال و کارآفرینی توسط معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: امیدواریم با این کار در موضوعات مهارت‌های عمومی برای توسعه اشتغال هم گام‌های خوبی برداشته شود.

 

فریدون همتی استاندار هرمزگان در این دیدار نیز با ابراز خشنودی از افزایش ثبت ازدواج و کاهش طلاق در این استان، گفت: باید سنجش و پایشی در این خصوص انجام دهیم تا عوامل این اتفاق خوشایند مشخص شود و برای بهتر شدن این آمار روی این عوامل فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی کنیم.

 

وی همچنین بر لزوم گزارشی از انتصابات جوانان در کل استان برای الگوسازی، حرکت و امیدبخشی به سایر جوانان استان تاکید کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط