1399/12/08-12:37

اهدای عضو بانوی رودانی به 3 بیمار جان دوباره بخشید

اهدای عضو بانوی رودانی به 3 بیمار جان دوباره بخشید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کلیه‌ها و کبد زن جوان رودانی که دچار مرگ مغزی شده بود، جان 3 بیمار را نجات داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، دکتر محمود حسین پور صبح امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای اظهار کرد: کلیه ها و کبد زن جوان رودانی پس از مرگ مغزی به سه بیمار نیازمند پیوند زده شد.

وی افزود: خدیجه میزانی دهبارز بانوی ۳۶ ساله دارای ۳ فرزند، بر اثر عفونت ناشی از سینوزیت دچار مرگ مغزی شده بود که با رضایت خانواده و همسر، دو کلیه و کبد وی با عمل جراحی از بدن وی خارج و برای اهدا به بیمارستان منتقل شد.

بانو میرزایی دو هفته پیش با شکایت از یک سردرد ناشی از عفونت سینوزیت به پزشک مراجعه و سپس در بیمارستان بستری می‌شود و پس از عمل جراحی، 4 روز در بیمارستان در شرایط کما قرار می‌گیرد که مرگ مغزی وی در 3 اسفند 99 تأیید می‌شود.

از این بانوی فداکار سه پسر 18 ساله، 11 ساله و 7 ساله به یادگار مانده است که بی‌شک خاطره مادر پر مهر و روایت ایثار وی را هرگز در زندگی خود فراموش نخواهند کرد.

نظرات

captcha
  • الهام مومنی 8 اسفند

    آفرین بر این بانوی با شرافت روحت شاد باشه دنیا رو واقعا شرمنده ایثار خودت کردی درود خدا بر بازماندگان او همیشه زنده خواهد بود

اخبار مرتبط