1399/12/10-16:15

آدم ربایی ساختگی یک پسر برای اخاذی از خانواده

آدم ربایی ساختگی یک پسر برای اخاذی از خانواده

با اشرافیت پلیس، پسری که با ترفند آدم ربایی ساختگی قصد اخاذی 80هزار درهمی از خانواده خود را داشت، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سردار غلامرضا جعفری ظهر امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای بیان داشت: با اعلام شکایت یک خانواده بندرلنگه ای مبنی بر اینکه دو روز پیش فرزند پسرشان مفقود شده و پس از آن اشخاصی از طریق گوشی فرزندشان با ارسال پیامک با محتوای اینکه فرزند شما در اختیار ماست، برای آزادی وی مبلغ80هزار درهم مطالبه کرده‌اند؛ پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه آدم ربایان درخواست انتقال وجه از طریق خودروی شخصی با مشخصات معلوم به شهرستان بندرعباس کرده بودند، ادامه داد: ضمن آموزش کامل به خانواده ربوده شده و هماهنگی با مرجع قضائی و اخذ دستورات ویژه، اکیپ ویژه ای از مأموران بصورت پوششی و نامحسوس در محل قرار حاضر شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه مأموران شهرستان با همکاری پلیس آگاهی و یگان ویژه استان پس از شناسایی دریافت کننده وجه، طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه نامبرده را دستگیر کردند، اظهار داشت: طی بررسی‌های اولیه محرز شد وی راننده آژانس بوده و توسط شخصی در یکی از هتل‌های بندرعباس که تقاضای خودرو کرده جهت دریافت وجه مراجعه نموده است.

سردار جعفری تصریح کرد: بلافاصله مأموران جهت جلوگیری از فرار و انجام هرگونه عکس العمل از سوی آدم ربایان، به محل هتل اعزام که با حضور مأموران مشخص شد فرد آدم ربا که قصد اخاذی 80هزار درهمی را داشته همان فرد مفقود شده و پسر خانواده می باشد که نامبرده در محل هتل دستگیر با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

به گفته فرمانده انتظامی هرمزگان، این فرد که 23 سال سن دارد، برای جبران ضرر و زیان مالی عضویت در سایت‌های شرط بندی اقدام به طرح آدم ربایی ساختگی برای گرفتن پول از خانواده خود کرده بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط