1399/12/11-23:27

هشدار جباری نسبت به فریز اراضی بزرگ در چهواز پارسیان/ دستگاه‌های نظارتی جلوگیری کنند

هشدار جباری نسبت به فریز اراضی بزرگ در چهواز پارسیان/ دستگاه‌های نظارتی جلوگیری کنند

نماینده مردم غرب هرمزگان نسبت به فریز اراضی وسیع در منطقه چهواز در پارسیان هشدار داد و گفت: دستگاههای نظارتی ازفریزوتملک اراضی درماههای پایانی دولت درسطح استان جلوگیری کنند

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، احمدجباری امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: متأسفانه تجربه نشان داده است در پایان عمر دولت‌ها، افرادی با سفارشات ویژه نورچشمی‌ها به بهانه سرمایه گذاری اقدام به تملک صدها هکتار از اراضی مرغوب نقاطی خاص در کشور می‌کنند و سپس سال‌ها می‌گذرد و هیچ بهره‌برداری خاصی از این اراضی در راستای اشتغال و توسعه منطقه‌ای صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: اخیرا نیزمردم و مسؤلان محلی و مردم نجیب و شریف و شهیدپرور چهواز پارسیان طی مکاتبه‌ای در این خصوص از مسؤلان نسبت به تملک اراضی بسیار وسیع و گسترده‌ای در این منطقه از سوی عده‌ای خاص ابراز گلایه و نگرانی داشته و خواستار دخالت نهادها و دستگاه‌های نظارتی بر این موضوع بمنظورجلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال هستند.

نماینده مردم غرب هرمزگان و عضو ناظر مجلس بر کمیسیون صنایع هرمزگان خاطرنشان کرد: اختصاص این سطح وسیع از اراضی آنهم برای ایجاد شهرک صنایع و پارک معدنی آنهم در شهرستانی که منطقه ویژه اقتصادی وصنایع انرژی بر در آن مستقر بوده و ملاحضات و مباحث زیست محیطی برآن مترتب است، توجیهی نداشته و باید دستگاه‌های مسؤول و نظارتی در این زمینه، ابعاد مختلف موضوع را بررسی کنند.

جباری عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران تأکید کرد: دغدغه مردم چهواز پارسیان در این زمینه به حق بوده و باید نوع و نحوه این واگذاری و ابعاد پشت پرده آن مشخص شود.

به گفته وی، واگذاری‌های اراضی مرغوب و خاص در کشور در روزهای پایانی دولت شدت گرفته و مجلس نسبت به این موضوع بی‌توجه نیست و خواستار تشدید نظارت‌ها در این زمینه هستیم.

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط