1399/12/17-23:50

پاسخ مدیرعامل مخابرات ایران به سوالی درباره گران‌شدن اینترنت در سال آینده

پاسخ مدیرعامل مخابرات ایران به سوالی درباره گران‌شدن اینترنت در سال آینده

مدیرعامل مخابرات ایران گفت: ما هم به مانند دیگر بخش‌ها و اپراتورها مشتری اینترنت هستیم.

به گزارش نگاه جنوب ایران، مجید سلطانی شب گذشته در گفت‌وگو با بخش گزارش ویژه خبری سیمای مرکز خلیج فارس اظهار کرد: ارائه خدمات مطلوب از سوی مخابرات ایران و دیگر اپراتورهای کشور از جمله همراه اول که وابسته به مخابرات است، تابعی از تأمین پایدار منابع است.

وی با بیان این که در تمامی سال‌های اخیر هرگز به موازات رشد نرخ تورم، خدمات ارتباطی در کشور افزایش نرخ نیافته است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای توسعه شبکه و نیروی انسانی و دیگر شاخص‌ها مرتبا رشد هزینه داشته‌اند.

مدیرعامل مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که آیا اینترنت سال آینده گران می‌شود؟ نیز بیان کرد: ما هم مانند دیگر اپراتورها و بخش‌ها مصرف کننده اینترنت هستیم چرا که خرید اینترنت و توزیع آن در کشور تحت مدیریت وزارت ارتباطات (شرکت زیرساخت) است و توزیع کننده‌ها دخالتی در نرخ آن ندارند.

سلطانی همچنین درباره توسعه 5G در کشور نیز بیان داشت: شرکت همراه اول این کار را بصورت پایلوت در خراسان رضوی انجام داد و بدنبال توسعه آن در کشور نیز هست اما هزینه اجرای نیازمندی‌های زیرساختی برای این نسل از ارتباط به هزینه بالایی وابسته است که تابعی از درآمدهای ما است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط