1399/12/19-15:06

رشد470 درصدی کشفیات صید غیر مجاز در هرمزگان

رشد470 درصدی کشفیات صید غیر مجاز در هرمزگان

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان باتاکید بر حضور پررنگ و تاثیر گذار این یگان در دریا و سواحل هرمزگان، از توقیف 190 فروند شناور متخلف و بی هویت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان در هرمزگان خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، محمد حسن آزادی با بیان اینکه هرمزگان گسترده ترین استان و باطول بیش از 2500 کیلومتر نوار ساحلی با جزایر 14 گانه  کشور است افزود: استان هرمزگان دارای 22بندر صیادی و موج شکن  و 39 مرکز تخلیه صید،برخورداری از  چهار هزار و 500 فروند شناور صیادی و بالغ بر 32 هزار نفر صیاد  که از طریق صید و صیادی امرار معاش می نمایند و مهمترین وظیفه و ماموریت یگان حفاظت از منابع و ذخایر آبزیان در آبهای تحت حاکمیت جهموری اسلامی ایران اعم از آبهای داخلی ، مرزی و دریایی می باشد .

وی از کشف 26 دستگاه تور پرساین، پنج  دستگاه تور پرده،188دستگاه تور و تخته ترال قایق ، بالغ بر 14 دستگاه تور و تخته ترال لنج  و بالغ بر دوهزار 293 طاقه تور منوفلامنت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از ابتدای سال تا نیمه اسفند ماه سال 99 خبر داد .

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان، همچنین از  توقیف 190 فروند شناورغیرمجازو متخلف شامل 55 فروند قایق، 14 فروند کشتی و 116 فروند شناور لنج صیادی(معرفی شده به کمیسون تخلفات صیادی) و پنج فروند شناور لنج بی هویت از ابتدای سال تا نیمه اسفندماه سال 99 خبر داد .

وی با بیان اینکه همچنین میزان کشفیات با انجام عملیات های مناسب  علیرغم کمبود نیروی انسانی و امکانات رشد 470 درصدی داشته است افزود : در این مدت بالغ بر 327  نفر  صیاد غیرمجاز متهم شناسایی و دستگر و همچنین 209 پرونده به شناورهای متخلف به کمیسون تخلفات صیادی معرفی شده اند .

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با بیان اینکه  در این مدت حدود 130 تن آبزی شامل ماهی و میگو نیز کشف شده است افزود: در این بین همچنین سه دستگاه تراکتور فعال در زمینه صید پره که تراکتورهادر راستای دستور مقام محترم قضایی مصادره گردیده و دوخودرو نیمه سنگین  حامل آبزیان غیر مجاز نیز کشف و توقیف گردید .

 سرهنگ آزادی با تاکید بر اینکه صیادان زحمت کش و سخت کوش ، جامعه ای شریف را تشکیل می دهند که به یکی از حلال ترین روش ها کسب در آمد می کنند گفت : صیانت از حقوق صیادان ، آرامش ، امنیت و حفظ منابع در آمد زایی آنها برای امروز و آینده از افتخارات یگان حفاظت منابع آبزیان است که این یگان با تمام توان خود در مقابل سود جویان صید غیر مجاز می ایستدو با متخلفین صید و صیادی غیرمجاز برخورد و به مراجع قضایی معرفی می نماید .

 وی افزود:  شماره تلفن  ستاد یگان استان33331434 آماده دریافت هر گونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط