1399/12/20-16:51

تراکمه: پوشش جمعیتی همراه اول در هرمزگان به 95 درصد رسید/ پوشش 2862 کیلومتر راه اصلی و فرعی

تراکمه: پوشش جمعیتی همراه اول در هرمزگان به 95 درصد رسید/ پوشش 2862 کیلومتر راه اصلی و فرعی

عضو هیأت مدیره همراه اول گفت: بیش از 95 درصد از جمعیت هرمزگان تحت پوشش همراه اول قرار دارند و خبرهای خوبی در زمینه راه اندازی نسل پنجم ارتباطی در هرمزگان درراه است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، بابک تراکمه صبح امروز چهارشنبه 20 اسفندماه در آیین اتصال روستاهای استان هرمزگان به شبکه اینترنت که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ارشد این استان در بندرعباس برگزار شد، وضعیت شبکه همراه اول در این استان را تشریح کرد.

تراکمه با بیان اینکه پوشش جمعیتی اپراتور اول در استان هرمزگان به 95 درصد رسیده است، اظهار کرد: امروز قریب به دو میلیون سیم‌کارت همراه اول در جغرافیای هرمزگان به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 2862 کیلومتر از جاده‌های فرعی و اصلی و 357 کیلومتر از مسیرهای ریلی هرمزگان تحت پوشش همراه اول است.

عضو هیأت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران برقراری این میزان پوشش را با سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی 853 سایت و 2570 تکنولوژی امکانپذیر دانست و گفت: 70 درصد از کاربران اینترنت همراه اول از پوشش 4G  و نزدیک به 30 درصد نیز پوشش 3G را تجربه می‌کنند.

رونمایی از 5G استان هرمزگان بزودی

تراکمه با نوید رونمایی از تکنولوژی 5G در استان هرمزگان، بیان کرد: بزودی شاهد این اتفاق خواهیم بود؛ کما اینکه استقبال مشترکان هرمزگانی از خدمات همراه اول مسیر توسعه بیشتر این اپراتور در هرمزگان را هموار خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه همره اول آماده همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای توسعه ایده‌های نوآورانه و متناسب با زیست‌بوم هرمزگان است، ابراز کرد: مسیر برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های ارتباطی در راستای شکل‌گیری اقتصاد دیجیتال فراهم است.

ایجاد و توسعه پوشش همراه اول در روستاهای جدید

عضو هیأت مدیره همراه اول همچنین اشاره‌ای به افتتاح‌های امروز با حمایت وزارت ارتباطات داشت و گفت: بخش دیگری از روستاهای دوردست هرمزگان تحت پوشش شبکه همراه اول قرار گرفتند.

تراکمه خاطر نشان کرد: همراه اول توانست با ایجاد و ارتقاء 97 سایت برای پوشش 140 روستای محروم در هرمزگان، بیش از پیش در زمینه عدالت ارتباطی حرکت کند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط