1399/12/28-11:39

وضعیت قرمز کرونای انگلیسی در هرمزگان/ 183 نفر تاکنون شناسایی شده‌اند

وضعیت قرمز کرونای انگلیسی در هرمزگان/ 183 نفر تاکنون شناسایی شده‌اند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هشدار داد: وضعیت این استان به لحاظ شیوع کرونای انگلیسی قرمز است و تاکنون 183 نفر مبتلای به کرونای جهش یافته در این استان شناسایی شده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، دکتر فاطمه نوروزیان صبح امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای درباره آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان اظهار کرد: در شبانه روز اخیر 28 مورد ابتلای جدید به کرونای انگلیسی در هرمزگان شناسایی شده است و شمار کل مبتلایان قطعی ابتلا به کرونای جهش یافته در استان را به 183 نفر رساند.

وی افزود:  ۲۸مبتلای جدید در بندرعباس، بندرخمیر، بندرلنگه،  پارسیان و بستک بوده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به فوت یک نفر (یک زن 33 ساله در بندرعباس) در 24 ساعت گذشته در اثر ابتلای به کرونای جهش یافته، گفت: اکنون 98 بیمار کرونایی شامل مبتلایان به کرونای انگلیسی و چینی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 25 نفر در آی‌سی‌یو قرار دارند و حال 5 نفر نیز وخیم است.

نوروزیان همچنین گفت: 1042 نفر تاکنون در استان در اثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی به مسافرانی که قصد سفر به هرمزگان را دارند نیز هشدار داد که احتمال ابتلای آنان به کرونای انگلیسی در جریان سفر به هرمزگان بسیار بالاست و ممکن است با خود در بازگشت از هرمزگان، بیماری کرونای انگلیسی را سوغات برده و سبب ابتلای خانواده‌ها و اقوام خویش شوند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط