1400/01/10-22:51

تشریح اولویت فعالیتهای زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در بشاگرد

تشریح اولویت فعالیتهای زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در بشاگرد

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: این بنیاد در سال ۱۴۰۰ اتمام آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای کشور و همچنین جایگزینی مدارس کانکسی با مدارس سبز و ایمن برکت را به عنوان اولویتهای کارهای عمرانی و زیربنایی خود قرهر داده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سید امیرحسین مدنی در سفر به بشاگرد ضمن بازدید از خط اصلی آبرسانی سهران تا گوهران در این منطقه گفت: با بهره برداری از این خط انتقال آب که با مشارکت استانداری،  وزارت نیرو و بنیاد برکت صورت گرفته است بیش از ۵۰ روستا با جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد. 

وی اعلام کرد: هم اکنون در فاز اول و با بهره برداری از این خط لوله، ۱۳ روستا از جمله شهر گوهران از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند. 

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: با بهره برداری از آبرسانی در بشاگرد ، تعداد روستاهای آبرسانی شده با مشارکت این بنیاد به ۷۰۰ روستا در کشور رسیده و تا پایان شهریور این تعداد به ۱۰۰۰ روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر خواهد رسید. 

مدنی با اشاره به مشکل راه در این منطقه از استان هرمزگان گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام یا مشارکت در احداث راه بخش زیر کوه بشاگرد با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال، این منطقه را به استان سیستان و بلوچستان متصل خواهد کرد. 

وی افزود: در بخش آموزشی نیز در مرکز بشاگرد کار احداث و بازسازی ۳ خوابگاه شبانه روزی با ظرفیتی بالغ بر ۵۰۰ دانش آموز آغاز شده است که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال  تا پایان شهریور به بهره برداری خواهد رسید. 

مدیرعامل بنیاد برکت یکی از کارهای اصلی این بنیاد برای رونق این منطقه را اشتغالزایی عنوان و تصریح کرد: هم اکنون مقدمات اجرای ۱۰۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت در منطقه بشاگرد فراهم گردیده و ظرف دوسال با اشتغال ۳۰۰۰ نفر به بهره برداری خواهد رسید.

مدنی، ساخت اردوگاه و اماکن تفریحی، ساخت مدارس و جایگزینی با مدارس کانکسی، ساخت مسجد و خانه عالم و اعطای بسته های معیشتی و جهیزیه را از دیگر برنامه های ستاد اجرایی فرمان امام در بشاگرد عنوان کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط