1400/01/14-22:10

هدف‌گذاری ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری برای سال ۱۴۰۰

هدف‌گذاری ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری برای سال ۱۴۰۰

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان با اشاره به چشم‌انداز منطقه برای سال جاری، اظهار کرد: برای سال ۱۴۰۰، ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری را هدف‌گذاری کرده‌ایم.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سید علی‌اصغر علامه، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان عصر امروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه، گفت: خبرنگاران چشمان بیدار جامعه هستند و اگر به خبرنگاران اهمیت دهیم دو اتفاق رخ خواهد داد که تضمین سلامت کار و اینکه اگر مدیری خودش را ملزم به پاسخگویی کند و عملکرد تشریح نماید می‌تواند باعث رونق کار شود، از جمله آنهاست.

وی با اشاره به انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، تاکید کرد: تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، شعار سنگینی است، سال ۱۴۰۰ باید تکلیف مشخص شود که در راستای کدام قسمت از شعار سال هستیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان با توصیه به خبرنگاران مبنی بر اینکه منصفانه نقد کنند و قلم بزنند، تاکید کرد: برخی افراد خود را خبرنگار می‌دانند و چنان سطح خود را پایین آورده‌اند و فعالیت‌هایی انجام می‌دهند که مشکوک است، این رفتارها رفتارهایی نیست که دلشان برای منطقه سوخته باشد، چون اگر‌ اینگونه بود در دوره‌هایی که هیج فعالیتی انجام نمی‌شد هم نقد می‌کردند و باید بدانند که اینگونه حرکت‌ها، جزء شعار نیست و مانع ایجاد می‌کند.

علامه با اشاره به شرایط و اهداف ایجاد منطقه ویژه پارسیان، اظهار ‌داشت: منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر با این هدف که صنایع استقرار پیدا کند، ایجاد شده که در حوزه‌های نفت، گاز، فولاد، آلومینیوم و… فعالیت خواهد کرد و وظیفه ما در مرحله نخست تولید و بعد از آن صادرات می‌باشد.

وی به چشم‌انداز منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، در سال ۱۴۰۰ اشاره و تصریح کرد: برای سال جاری ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری را هدف‌گذاری کرده‌ایم، حدود ۲۵ پروژه زیرساختی نیز با اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد تومان که دولت نیز وعده تحقق ۶۰۰ میلیارد تومان آن را در سال جاری داده در دستور کار است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، با تاکید بر اینکه دفتر تهران این منطقه تعطیل شده است، عنوان داشت: دفتر تهران منطقه ویژه تعطیل شده است و معاونان و مدیران نیز در سایت مستقر هستند و برخی از آنهایی که نتوانستند از تهران دل بکنند نیز عذر آنها را خواسته‌ایم و یکی از دلایل عقب‌ماندگی منطقه ویژه پارسیان دفاتر تهران بود.

سید علی‌اصغر علامه افزود: همه تمرکز روی پارسیان است و قرار نیست که یک مدیرمان در کیش باشد یکی بندرعباس و دیگری در تهران، اکنون در مسیر توسعه هستیم و هرکسی در این روند خللی ایجاد کند با آن برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ الی ۹۵ درصد نیروهای منطقه ویژه، بومی هستند، گفت: منطقه ویژه پارسیان ۱۰ سال عقب است و کارهای عقب‌افتاده زیادی داریم و باید نیروهای جهادی، دلسوز و خوش‌ذوق پای‌کار باشند تا بتوانیم این عقب‌افتادگی را جبران کنیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، در سؤوالی مبنی بر اینکه چقدر به مقوله فضای سبز و درختکاری اهمیت می‌دهید، افزود: در بودجه سال ۹۹ کاشت یک درخت هم پیش‌بینی َنشده بود، اما در بودجه ۱۴۰۰ هم شرکت و هم طرح ۲۰ میلیارد تومان فضای سبز پیش‌بینی شده که حدود ۱۵ هکتار می‌شود، اگر در کنار صنایع، محیط زیست را نتوانیم پیگیری کنیم که دچار ضعف خواهیم شد.

علامه به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: زمانی می‌توانیم به‌طور کامل به این حوزه‌ها ورود کنیم که در مقوله‌های زیرساخت، تولید و صادرات کار کرده باشیم، همگان کمک کنند تا پیشرفت و رونق منطقه را ببینیم، قطعا وظیفه ماست که فعالیت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی داشته باشیم.

وی به دو تقاضا از رئیس جمهور اشاره و اظهار ‌داشت: تخصیص میعانات گازی و ایجاد کارخانه فناوری در پارسیان و همچنین سعی داریم یک هنرستان ویژه را نیز‌ در شهرستان پارسیان راه‌اندازی‌ کنیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان در پاسخ به این سؤوال که آیا تحریم‌ها در مسیر رونق منطقه ویژه خللی ایجاد کرده‌اند یا خیر، گفت: قطعا اگر تحریم‌ها برداشته شود بر پیشرفت این منطقه تاثیرگذار خواهد بود ولی در صورت پایدار بودن این تحریم‌ها، کارکنان و عوامل این منطقه با اراده خود و مصمم در پی رونق‌ منطقه ویژه هستند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط