1400/01/16-13:30

ثبت یک میلیون سفر دریایی در نوروز 1400 در هرمزگان

ثبت یک میلیون سفر دریایی در نوروز 1400 در هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه آمارها در نوروز ۱۴۰۰ ثبت حدود یک میلیون سفر را نشان می‌دهند گفت: علی‌رغم محدودیت‌های اعمال شده سفرهای دریایی در استان در این ایام نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی‌ران در جمع خبرنگاران به تشریح اقدامات صورت گرفته در نوروز 1400 پرداخت و اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط متاثر از ویروس کرونا مانند سال گذشته طرح موسوم به ستاد ساماندهی سفرهایی دریایی در کشور اجرا نشد. 

وی افزود: بر همین اساس تدابیر اتخاذ شده از سوی سازمان مرکزی به منظور آمادگی در مواجهه با حضور گردشگران در بنادر استان محورهای سه گانه‌ای تدوین و در همه بنادر مسافری و گردشگری استان لازم‌الاجرا شد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: حفظ و آماده نگه داشتن سطح ایمنی، رعایت الزامات بهداشتی، مراقبتی و همچنین اطلاع‌رسانی از جمله مواردی بود که آمادگی فعالان حوزه مسافری و گردشگری دریایی استان را در مواجهه با حضور مسافران تقویت می‌کرد.

دبیر کمیته حمل و نقل دریایی استان هرمزگان با اشاره به استقرار تیم‌های غواصی و همیار ناجی در بنادر استان تصریح کرد: در مجموع 15 تیم غواصی و 35 تیم همیار ناجی و تعداد 8 فروند شناور ناجی در بنادر مسافری و گردشگری استان مستقر و در آمادگی کامل جهت ارائه خدمت به سر می‌بردند.

محمدی کرجی‌ران با بیان اینکه آمارها در نوروز 1400 ثبت حدود یک میلیون سفر را نشان می‌دهند، خاطرنشان کرد: علی‌رغم محدودیت‌های اعمال شده سفرهای دریایی در گستره آبی استان در این ایام از سیر صعودی نسبت به مدت مشابه سال گذشته (نوروز 99) برخوردار بوده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، گردش مالی حاصل از این میزان سفر دریایی بیش از 30 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط