1400/01/16-14:33

2000 بیمار تالاسمی چشم‌انتظار اهدای خون در هرمزگان

2000 بیمار تالاسمی چشم‌انتظار اهدای خون در هرمزگان

مدیرکل انتقال خون هرمزگان از عموم شهروندان خواست تا با توجه به نیاز بالای بیماران تالاسمی در استان به خون و فرآورده‌های خونی، اهدای خون را در این روزها فراموش نکنند.

ایمان زارعی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه جنوب ایران نیوز اظهار کرد: بیش از 2 هزار بیمار تالاسمی در استان هرمزگان به صورت روزانه نیازمند به دریافت خون و فراورده‌های خونی هستند و در کنار این نیاز مستمر و روزانه، نیازهایی مرتبط با درخواست مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان نیز به خون برای جراحی و انجام عمل‌های جراحی و ... نیز وجود دارد.

وی افزود: اگر چه شاید نگرانی از بابت خروج از منزل و حضور در مراکز اهدای خون وجود داشته باشد اما به مردم عزیز استان اطمینان می‌دهیم که تمامی پروتکل‌های دقیق بهداشتی را در مراکز خون برای حفظ سلامت عزیزان مراجعه کننده در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان از تمامی هموطنان نوع‌دوست خواست تا با هر گروه خونی، نسبت به اهدای خون اقدام کنند و برای آقایان 3 تا 4 مرتبه در سال و برای بانوان نیز 3 بار اهدای خون در سال مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

زارعی همچنین گفت: اهداکنندگان خون می‌توانند از 8 صبح تا 8 شب در مرکز استان به آدرس چهارراه مرادی روبروی آموزش و پرورش ناحیه دو مراجعه کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط