1400/01/21-00:13

ثبت سفارش کتاب‌‌های درسی سال تحصیلی جدید از 22 فروردین

ثبت سفارش کتاب‌‌های درسی سال تحصیلی جدید از 22 فروردین

معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش هرمزگان گفت: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌‌های درسی سال تحصیلی جدید از روز یکشنبه 22 فروردین‌ماه سال جاری آغاز می شود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، غلامرضا سالاری میری معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش هرمزگان اعلام کرد: فرآیند ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی «1400-1401» برای تمام پایه‌های تحصیلی از روز یکشنبه 22 فرودین ماه آغاز می شود.

وی افزود: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم نیز از 6 تیرماه 1400 آغاز می‌شود.

به گفته معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه آموزش و پرورش هرمزگان، دانش آموزان پایه‌های تحصیلی دوم تا ششم ابتدائی، هشتم و نهم و همچنین یازدهم و دوازدهم می‌توانند از 22 فروردین تا 22 خردادماه با مراجعه به سایت irtextbook.ir یا irtextbook.com ،فرآیند ثبت و خرید کتاب‌های درسی را انجام دهند.

وی تصریح کرد: این سایت نیز برای ثبت سفارش و خرید کتب پایه‌های اول، هفتم و دهم نیز از شش تیرماه الی 16 شهریورماه 1400 فعال می شود.

سالاری میری ادامه داد: قیمت کتب حدود 25 درصد نسبت به قیمت سال گذشته افزایش یافته است و برای پایه‌های تحصیلی ابتدایی قیمت 42 هزار و 500 تومان، در پایه‌های هفتم تا نهم 64هزار و 500 تومان و در پایه‌های دهم تا دوازدهم در رشته ریاضی مبلغ 88 هزار و 700 تومان و در رشته علوم تجربی 84 هزار و 200 تومان خواهد بود، البته طبق روند سنوات قبل، برای دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار کتاب‌ها به‌صورت رایگان و یا نیم‌بها ارسال خواهد شد.

این مسئول تاکید کرد: امکان ثبت‌نام با کد ملی و اطلاعات شناسنامه‌ای دانش‌آموز به فرض قبولی در همان پایه تحصیلی فعلی فراهم است و پرداخت‌ها نیز به‌صورت اینترنتی است و دانش آموزانی که از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر منتقل‌شده و یا تغییر رشته می دهند، می‌توانند از 12 تیرماه سال جاری اطلاعات خود را ویرایش و اصلاح کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط