1400/01/29-13:36

سردار تنگسیری: مقاومت عاشورایی 29 فروردین 67 هرگز فراموش نخواهد شد

سردار تنگسیری: مقاومت عاشورایی 29 فروردین 67 هرگز فراموش نخواهد شد

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پیامی به مناسبت سالروز جانفشانی دریادلان نیروی دریایی سپاه در سال 1367 در نبرد مستقیم با آمریکای متجاوز ازآمادگی کامل این نیرو برای پاسخ سریع ، قاطع و پشیمان کننده در هر سطح و هر نوع از تهدید به دشمنان خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در پیامی همزمان با فرا رسیدن 29 فروردین، سالروز جانفشانی دریادلان نیروی دریایی سپاه در سال 1367 در نبرد مستقیم با آمریکای متجاوز را گرامی داشت. 

متن این پیام بدین شرح است: 

بسم رب الشهداء و الصدیقین

« وَ مَنْ یقاتِلْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیقْتَلْ أَوْ یغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِیهِ أَجْراً عَظِیماً»

 و هر کس در راه خدا بجنگد و کشته یا پیروز شود، به زودی پاداشی بزرگ به او خواهیم داد. (سوره نساء آیه 74)

29 فروردین 1367 یاد آور خاطره ای بیاد ماندنی است که از یادها فراموش نخواهد شد، روزی که در آن دریا دلان رشید نیروی دریایی سپاه اسلام، سرداران رشیدی همچون شهید اسدالله رییسی و شهید اسحاق دارا، در نبردی نابرابر و مستقیم با لشکر مجهز ابرهه زمان، آمریکای متجاوز،مواجه شدند و دلیر مردانه  با ایستادگی و ایثار، مقاومتی عاشورایی را به نمایش گذاشتند تا هیمنه پوشالی این دشمن غدار شکسته شود.

عملیاتی که در آن شهیدان رئیسی و دارا به شهادت رسیدند واقعا نبردی نابرابر بود که به دنبال انهدام سکوهای نفتی نصر و سلمان از سوی آمریکایی‌ها، با گلوله و موشک صورت گرفت و در آن عملیات شهدای عزیز ما با موشک مستقیم جنگنده‌های آمریکایی به شهادت رسیدند. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.

 ما در طول دفاع مقدس و بعد از آن باور کردیم و آموختیم سلاح ایمان و اعتقاد راسخ به خداوند متعال و زیر علم ولایت می‌تواند مجهزترین ناوهای آمریکایی را شکست دهد . آمریکایی‌های متجاوز در دوران دفاع مقدس و بعد از آن سیلی های متعددی از رزمندگان دریادل ما خوردند؛ که یکی از آنها از دست شهدای بزرگوار دارا و رئیسی بود که دشمن  آن را هرگز از یاد نخواهد برد.

درخشش امروز دریا دلان ولایت مدار و ایثارگر سپاه اسلام در عرصه‌های دفاعی،رزمی، امنیتی،اجتماعی و خدمت‌رسانی به مردم عزیز در جریان سیل، زلزله، بیماری کرونا و دیگر بلایای طبیعی در امتداد مجاهدت‌های بزرگ و غرورآفرین شهدای گرانقدر است که هر روز جلوه ای از این توانمندی ها و عزت آفرینی ها در جامعه اسلامی و عرصه بین المللی جلوه‌گر شده است.

اینک در طلیعه قرن جدید، خداوند سبحان را خاضعانه شاکریم، به توان و قدرتی دست یافته ایم که در امت واحده الهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، با حفظ وحدت و برادری، آمادگی کامل برای حفاظت و صیانت از «اقتدار» و «امنیت» ستودنی و پایدار ایران باعظمت، پا در رکاب مقام عظمای ولایت ، رهبری عزیز تر از جانمان ، فرمانده معزز کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، گوش به فرمان و مهیای پاسخ سریع ، قاطع و پشیمان‌کننده به هر نوع از تهدید و مکر مذبوحانه دشمنان علیه نظام و میهن اسلامی، در هر سطحی می‌ باشیم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

نظرات

captcha

اخبار مرتبط