1400/02/03-14:56

آغاز هفته هرمزگان از 4 اردیبهشت

آغاز هفته هرمزگان از 4 اردیبهشت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از آغاز هفته هرمزگان در آستانه روز ملی خلیج فارس با اجرای دهها برنامه فرهنگی و اجتماعی به منظور معرفی ویژگی‌های هرمزگان در عرصه‌های گوناگون خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، رضا کمالی زرکانی در گفت‌وگویی رسانه‌ای عنوان کرد: هفته هرمزگان از 4 تا 9 اردیبهشت با ویژه‌برنامه‌های متعددی به بیان و معرفی استعدادها و ظرفیت‌های این استان در ابعاد منطقه‌ای و ملی می‌پردازد.

وی افزود:  هفته هرمزگان تجلی بیان ظرفیت‌ها و استعدادهای این استان در تمامی حوزه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، اقتصادی، تجارت، صنعت، کشاورزی، شیلات و ... است و بستری خواهد بود که از طریق آن می توان هرمزگان را در سطح ملی و بین المللی معرفی کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد: هرمزگان نماد همدلی، اتحاد، همگرایی و همزیستی مردم هرمزگان در طول تاریخ است و مردم این خطه توانسته‌اند در ارتباط با فرهنگ‌های همجوار و حتی ملت‌های آفریقا و شرق دور، فرهنگ و باورها، ارزش ها، آداب و رسوم خود را در گستره ی وسیعی از جهان بسط و گسترش دهند و در این مراوده نیز فرهنگ خود را به زیور زیبایی نیز بیارایند.

کمالی با اشاره به نقش مردم هرمزگان به عنوان حافظان مرزهای فرهنگی و دریایی کشور، خاطرنشان کرد: خلیج فارس آبراهه‌ای بوده که هرمزگان را به جهان خارج متصل کرده و فرهنگ هرمزگان بر این مرکب رام توانسته به اقصی نقاط جهان راه یابد و ضروریست به این نقش هرمزگان در طول تاریخ توجه بیشتری شود و هفته هرمزگان نیز با همین نگرش ایجاد و برنامه‌ریزی شده است.

کمالی زرکانی به شرایط ویژه نخستین دوره هفته هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: در ستاد این رویداد مهم و با مشارکت همه دستگاه‌ها، صنوف و تشکل‌های مردمی، ده‌ها برنامه و جشنواره و نمایشگاه متعدد طراحی و مصوب شده و از لحاظ اجرایی نیز تا حدود زیادی پیشرفت داشته که به دلیل شرایط ویژه استان و شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بصورت مجازی برگزار می‌شود.

وی در پایان از حمایت های ویژه حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، همتی استاندار هرمزگان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران دستگاه‌های عضو ستاد، جامعه فرهنگ و هنر و رسانه، تشکل‌های فعال مردمی و سایر مشارکت کنندگان در برگزاری گرامیداشت هفته هرمزگان و روز ملی خلیج فارس تقدیر و تشکر کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط