1400/02/04-14:00

هر 3 دقیقه 1 مبتلا در هرمزگان/ هر 4 دقیقه 1 فوتی در ایران

هر 3 دقیقه 1 مبتلا در هرمزگان/ هر 4 دقیقه 1 فوتی در ایران

نگاهی به آمارهای روز گذشته در کشور نشان می‌دهد که هر 4 دقیقه یک نفر بر اثر کرونا در کشورمان فوت می‌کند و با آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هر 3 دقیقه یک نفر در این استان به کرونا مبتلا می‌شود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، نگاهی به آمارهای روز جمعه 3 اردیبهشت ماه در کشور نشان می‌دهد که با احتساب 380 فوتی، هر 4 دقیقه یک نفر بر اثر کرونا در ایران جان می‌دهد و این آمار در هرمزگان اگر چه به لحاظ تعداد فوتی شرایط بهتری دارد اما روند شیوع به گفته متخصصان امر بشدت نگران کننده است.

هر سه دقیقه یک نفر مبتلا به کرونا در استان

به گفته دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، شمار موارد جدید مبتلا به کرونا در استان در روز 3 اردیبهشت 641 نفر بوده است که هر 3 دقیقه یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

وی افزود: متأسفانه یک مرد 75 ساله نیز در روز جمعه جان خود را بر اثر کرونا در استان از دست داد و شمار موارد بستری در آی‌سی‌یو نیز به 70 نفر رسیده است و حال 20 نفر نیز وخیم است.

نوروزیان عنوان کرد: تعداد مبتلایان در بندرعباس، قشم، میناب، بستک، بشاگرد، جاسک و بوموسی همچنان افزایشی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تأکید کرد: شمار موارد مبتلا و بستری تابعی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه است و تا روند رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی به حد بالایی در جامعه نرسد، روند افزایش موارد مبتلا و بستری نیز تداوم خواهد داشت.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط