1400/02/05-22:23

بسیج سازندگی چگونه به کمک پیازکاران هرمزگان شتافت؟

بسیج سازندگی چگونه به کمک پیازکاران هرمزگان شتافت؟

مسؤول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: بیش از 1400 تن پیاز را بدون واسطه و با قطع کردن دست دلالان به استان‌های دیگر ارسال کردیم.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، یاسین باوقار امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای اظهار کرد: جهاد کشاورزی حجم وسیعی از پیاز تولیدی کشاورزان مناطق مختلف هرمزگان را با نرخ تضمینی 595 تومان به ازای هر کیلو خریداری کرده اما بدلیل تولید بسیار زیاد این محصول، امکان انبار آن در فضای سربسته میسر نیست.

وی افزود: در همین راستا بسیج سازندگی با همکاری گروه‌های مختلف جهادی و بسیجیان مناطق مختلف استان تاکنون 1400 تن محصول تولیدی خریداری شده تضمینی را به مناطق مختلف کشور حمل کرده است.

 مسؤول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان همچنین به کمک‌های انجام شده از سوی گروه‌های جهادی به منظور برداشت این محصول بدلیل نبود کارگر و به صرفه نبودن استفاده از کارگر برای برداشت این محصولات اشاره و عنوان کرد: گروه‌های جهادی از دیگر استان‌های کشور نیز برای این منظور به هرمزگان آمدند و در این کار مشارکت خوبی شکل گرفت.

سرهنگ باوقار ادامه داد: هم اکنون پیاز با نرخ مناسبی در استان و در استان‌های همجوار عرضه می‌شود که حاصل همکاری‌های خوب انجام شده در این زمینه است.

وی ابرازامیدواری کرد بتوان تجربه مشارکت گروه‌های جهادی در این زمینه را به سایر محصولات کشاورزی استان نیز تسری داد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط