1400/02/05-10:37

مومنان روزه‎‌دار از برپایی سفره‎‌های افطار دسته جمعی پرهیز کنند

مومنان روزه‎‌دار از برپایی سفره‎‌های افطار دسته جمعی پرهیز کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مومنان روزه دار برای حفظ جان خود و همنوعان از برپایی سفره افطار پرهیز کنند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علی رئوفی اظهار کرد: با توجه به روند افزایشی آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا و خطر شیوع ویروس خطرناک انگلیسی و هندی، از عموم مردم شریف استان درخواست می شود از هرگونه دور همی خانوادگی و دادن افطاری مستحبی جدا خودداری کنند.

وی در همین خصوص افزود: مومنان روزه داربا توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق استان برای نجات جان خود و آسیب نرسیدن به همنوعان از برپایی سفره افطار پرهیز کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرشان کرد: مومنان روزه دار با توجه به شرایط کرونایی نذورات ویژه ماه رمضان خود را در قالب بسته های معیشتی و مومنانه بین اقشار نیازمند و بی بضاعت جامعه توزیع کنند که با اجر و قرب بالایی همراه است.

جانشین رئیس ستاد کرونای استان هرمزگان، تصریح کرد: دور همی های خانوادگی، حضور در تجمعات ومجالس عروسی و عزا و رستوران ها که از مهم ترین عوامل انتشار گسترده ویروس کرونا در کشور و هرمزگان تبدیل شده است و باید از حضور در این مراسمات و مکان ها پرهیز کرد.

رئوفی گفت: مردم از حضور در فضاهای سربسته و شلوغ جدا پرهیز کنند و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری که نقش بسزایی در کاهش ابتلا ویروس کرونا دارد را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.

وی افزود: مردم از سفرهای درون استانی و رفت و آمد به روستاها نیز اجتناب کنند تا  از وقوع روزهای سیاه کرونایی در هرمزگان پیشگیری شود و در این رابطه به هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی توجه کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط