1400/02/06-15:38

خدمه شناورهای هندی اجازه پیاده شدن در بنادر ایران را ندارند

خدمه شناورهای هندی اجازه پیاده شدن در بنادر ایران را ندارند

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی از تشدید پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در رابطه با شناورهای هندی خبر داد و گفت: خدمه شناورهای هندی اجازه پیاده شدن در بنادر ایران را ندارند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، چنگیز جوادپور اظهار کرد: پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با شیوع ویروس کرونا در حوزه بندری و دریایی با سخت گیری بیشتری برای شناورهای هندی مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی گفت: قبل از پهلوگیری شناورهای هندی، همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کنترل های لازم را مدنظر قرار می دهند و با انجام تست گیری اجازه پهلوگیری یا عدم پهلوگیری صادر می‌شود و بدون تایید وزارت بهداشت شناورها پهلودهی نمی‌شوند و کالا تخلیه و بارگیری نخواهد شد.

جوادپور با بیان اینکه اجازه پیاده شدن خدمه شناورهای هندی داده نمی شود، زیرا ممکن است برخی خدمه ناقل بدون علامت باشند، تصریح کرد: عمده شناورهای هندی در چابهار پهلودهی می‌شوند و اگر بحث کالاهای اساسی باشد، ممکن است به بندر امام خمینی (ره) نیز بروند.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه پروتکل های بهداشتی تدوین شده در مقابله با شیوع ویروس کرونا در رابطه با شناورهای هندی با حساسیت و دقت بیشتری در دستور کار قرار می‌گیرد، بیان کرد: تبادل مسافری دریایی بین ایران و هند وجود ندارد و نه مسافری از طریق هند به ایران می‌آید و نه مسافری از ایران به هند می‌رود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط