1400/02/06-23:15

ادارات هرمزگان روزهای 5شنبه تعطیل شدند

ادارات هرمزگان روزهای 5شنبه تعطیل شدند

معاون استاندار هرمزگان گفت: ادارات هرمزگان در روزهای 5شنبه با هدف کاهش شیوع کرونا و مدیریت مصرف آب و برق تعطیل خواهند بود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، نازنین شیبانی تذرجی عنوان کرد: با استناد به مصوبه شصت و پنجمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا و با توجه به گسترش بیماری کویید ۱۹ و همچنین کاهش میزان بارندگی و منابع آب استان در سال جاری و با عنایت به ضرورت مدیریت مصرف آب و برق در استان، برقراری تعطیلی روزهای پنجشنبه در کل دستگاه‌های اجرایی استان تا رفع بحران های موجود از تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه شیوع بیماری کرونا و اهمیت اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تمامی دستگاه های اجرایی استان مکلف هستند از روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه نسبت به اجرای این بخشنامه اقدام کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان افزود: تمامی بیمارستان‌ها، مراکز خدمات درمانی و امداد رسانی، آتش نشانی‌ها، بانک‌ها (به جز ستاد) و مراکز خدمات عمومی مشمول بخشنامه مذکور نمی‌باشند.

دبیر شورای اداری استان هرمزگان، تصریح کرد: همچنین روزهای کاری هفته از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۱۴:۳۰ است و در این مدت روزهای پنجشنبه تعطیل است.

وی با اشاره به لزوم دورکاری کارکنان، خاطرنشان کرد: در شهرستان هایی که در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند، دو سوم کارکنان ادارات و دستگاه ها باید به صورت دورکاری فعالیت کنند و دستگاه های خدمات رسان ضرورى نیز باید نسبت به دورکاری ۵۰ درصد کارکنان اقدام کنند و همچنین در شهرستان هایی که در وضعیت نارنجی قرار دارند، ۵۰ درصد کارکنان ادارات باید دورکاری داشته باشند.

شیبانی با تاکید بر پیشگیری از سرایت کرونا ویروس کرونا، اظهار داشت: ادارات و تمامی بخش‌های دولتی و خصوصی در سطح استان هرمزگان از برگزاری هرگونه جلسه غیرضروری خودداری کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط