1400/02/08-12:37

تخلف در تزریق واکسن کرونا در هرمزگان نداشته‌ایم

تخلف در تزریق واکسن کرونا در هرمزگان نداشته‌ایم

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در روند تزریق واکسن گزارشاتی از بروز تخلفات داشتیم اما با بررسی همگی آنها محرز شد تخلفی صورت نگرفته و تمامی تزریق‌ها بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا صورت گرفته است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، دکتر حسین فرشیدی صبح امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای به سوالات خبرنگاران در زمینه مسائل مختلف مرتبط با حوزه بهداشت و درمان هرمزگان و روند درمان بیماران کرونایی و آخرین وضعیت این بیماری در استان پاسخ داد.

وی در ابتدا عنوان کرد: تا کنون حدود ۲ هزار نفر در کارآزمایی بالینی واکسن پاستور ایرانی ثبت نام کرده اند که از شنبه واکسیناسیون آغاز خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: از فروردین ماه تا کنون ۸۰درصد پرسنل بهداشتی درمانی واکسن کووید دریافت کرده اند. از روز گذشته نیز جهت افراد بالای ۸۰ سال و تعداد عمده بیماران خاص واکسن دریافت کرده اند.

فرشیدی گفت: درباره ویروس جهش یافته هندی و آفریقای جنوبی در هرمزگان نمی شود اظهار نظر کرد، چون منتظر پاسخ انستیتو پاستور هستیم که تست های ارسال شده تایید هستند یا خیر.

وی درباره وضعیت بیمارستان‌های استان در مواجهه با بیماری کرونا نیز عنوان کرد: در بندرعباس بیمارستان‌های خلیج فارس، سه بیمارستان نظامی و سایر بیمارستان های خصوصی بیماران سرریز شهیدمحمدی را پذیرش می کنند و بیمارستان شهید محمدی همه بیماران بدحال را پذیرش می کند. ۵۸ تخت در چند روز اخیر به بخش icu بیمارستان شهید محمدی اضافه شده است و اکنون ۹ بخش در بیمارستان شهید محمدی فعال است و امکان پذیرش و افزایش تخت‌ها به تعداد ۱۰۰ تخت جدید وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره بیماران دارای علائم بیماری کووید نیز اظهار داشت: بیماران از خود درمانی خودداری کنند و سریعا به مراکز درمانی جهت دریافت داروهای مناسب مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۸۰درصد تخت‌های icu در استان اشغال هستند.

دکتر فرشیدی درباره وضعیت شهرستان‌های هرمزگان در مواجهه با موج جدید این بیماری نیز بیان داشت: تقویت شهرستان میناب جهت پوشش بیماران بدحال شرق استان و شهرستان بندرلنگه جهت پوشش بیماران غرب استان صورت گرفته است. در بندرلنگه تخت‌های اختصاص داده شده به کووید، پر شده است اما در شرق استان افزایش بیماران شیب ملایم تری دارد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص گزارش تخلفاتی در تزریق واکسن کرونا نیز بیان داشت: گزارشات متعددی از تخلفات داشتیم اما با بررسی همگی آنها محرز شد که تمامی تزریق‌ها بر اساس سند ملی واکسیناسیون صورت گرفته است. در موردی گزارش شده بود که غسال یک شهری واکسن دریافت کرده و پس از بررسی مشخص شد منطبق بر سند ملی واکسیناسیون عمل شده است یا در مورد دانشجوهای علوم پزشکی هم همین طور بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط