1400/02/09-11:35

بانوی 71 ساله مینابی کرونا را شکست داد

بانوی 71 ساله مینابی کرونا را شکست داد

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از شکست کرونا در جدال با زن 71 ساله مینابی خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، محمد مورخ اظهار کرد: به دنبال مراجعه خانم 71 ساله از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) پس از تشخیص واحد تریاژ به مشکوک بودن بیمار به کرونا در این خانم و مشاوره اورژانسی به دکتر کاظم صدیقی متخصص بیماریهای عفونی بیمار بلافاصله تحت درمان قرار گرفت.

دکتر صدیقی پزشک معالج این بیمار در تشریح چگونگی روند درمان افزود: این بیمار که با سچوریشن (میزان اکسیژن خون) 62 درصد و درگیری ریه بالای 70 درصد را داشت و از آنجائیکه بیمار سالمند بود با قید اورژانسی به بخش آی.سی.یو کرونا منتقل و تحت درمان قرار گرفت.

متخصص بیماری‌های عفونی اظهار کرد: این بیمار درگیری شدید ریه از نوع کرونای جهش یافته که در ویزیت اولیه امیدی به بهبود ایشان اصلا وجود نداشت و یا بسیار کم بود و احتمال این می رفت که به دارو جواب مثبت ندهد، تحت بستری و درمان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: پلاسما فرز در 5 مرحله و همزمان تحت کنترل دارویی برروی بیمار انجام شد که رفته رفته در مدت 5 روز بستری، عفونت از ریه کاهش چشمگیری داشته و ادامه درمان با کمک داروهای رمدیسیور و دیگر داروهای تخصصی درمانی حال بیمار با اکسیژن و  ماسک های niv تنفس بهتری پیدا کرد و در روز 9 بستری حال بیمار خوب ولی هنوز درگیری دو طرفه بهبود یافته داشت لذا بیمار پس از 12 روز بستری با حال مساعد ترخیص شد.

دکترصدیقی عنوان کرد: با روحیه بالای این خانم در این سن جای بسیار شگفت بود که خوشبختانه با دعای خیر همه به درمان هم جواب داد و باعث بهبودی این بیمار شد.

دکتر مورخ رییس بیمارستان میناب ضمن تشکر از متخصص بیماریهای عفونی و پرسنل بخش مراقبتهای ویژه کرونا (I.c.u. ) همچنین از پرسنل بخش کرونا قدردانی کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط