1400/02/10-12:29

وزیر ارشاد: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی ایران زمین است

وزیر ارشاد: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی ایران زمین است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت روز ملی خلیج فارس آورده است: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است، تمدنی که بر شالوده مستحکم فرهنگ و هنر بنیان نهاده شده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سید عباس صالحی در پیامی به مناسبت روز ملی خلیج فارس که توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان قرائت شد، آورده است: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است، تمدنی که بر شالوده مستحکم فرهنگ و هنر بنیان نهاده شده تا خلیج نیلگون همیشه فارس آن غیرقابل انکارترین سند هویتی در جهان باشد.

کرانه های این مرز نیلگون  از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب متاثر از فرهنگ عمیق و اصیل برخاسته از این خطه است، اشتراکات فرهنگی بسیار در تجارت و داد و ستد تا عرصه های متنوع هنر از معماری تا موسیقی و حوزه گردشگری و خوراک و پوشاک شواهدی  براین واقعیت هستند.

وی ادامه داده: در این میان وجه برجسته و ارزشمند تنگه هرمز و خلیج فارس، زیست فرهنگی و هنرمندانه مردمان این دیار است که با قدرت راهبردی و اندیشه مرزداری ایشان عجین شده تا جلوه های دیرپای تمدنی را باشکوه تر و نمودهای تازه آن را غنی تر به نمایش گذاشته و به جهانیان عرضه کنند.

 روز ملی خلیج فارس روز افتخار، اقتدار، شادابی و میمنت ایرانیان است و امسال  پیشوازی این روز خجسته را با هفته هرمزگان به فال نیک باید گرفت،  گزاره‌ها و رخدادهایی  که همدلی و هم افزایی مردمی را پویاتر و فرهنگ عمومی را بالنده تر می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرده به یاری خداوند بزرگ و تلاش خستگی ناپذیر کادر درمان و دانشمندان ایرانی، روزهای خوش تندرستی و آرامش را در آینده‌ای نزدیک امیدواریم تا دوباره گردهم آییم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط