1400/02/11-11:06

نام شهید مدافع حرم هرمزگان بر سد سیرمند

نام شهید مدافع حرم هرمزگان بر سد سیرمند

عملیات اجرایی فاز نخست سد تغذیه مصنوعی دشت سیرمند حاجی آباد با نام سد شهید عبدالحمید سالاری با حضور استاندار هرمزگان و فرمانده سپاه امام سجاد (ع) آغاز شد

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، با حضور پدر شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری، همتی استاندار هرمزگان و معاونان و سردار سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع)، عملیات اجرایی فاز نخست سد تغذیه مصنوعی دشت سیرمند حاجی آباد که به نام شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری نامگذاری شده است، آغاز شد.

 این طرح با هدف تامین نیاز آب شرب، اراضی کشاورزی در حال توسعه پایین دست به مساحت 100 هکتار به منظور توسعه کشاورزی وباغات و توسعه گردشگری و تفریحی دشت سیرمند اجرا می شود.

  این سد ذخیره ای با استفاده از مصالح سنگی ملاتی با ارتفاع 12 متر از بستر رودخانه به طول 60 متر و ظرفیت آبگیری 1.3 میلیون مترمکعب احداث خواهد شد.

 به علت خشکسالی و کاهش بارندگی سال های اخیر و همچنین افزایش مصرف منابع آب زیرزمینـی، تـراز سطح آب زیرزمینی دشت طی یک دوره 25 ساله، دچار 10 متر افت شده است و از آنجایی که شـغل اغلـب مردم کشاورزی است و منبع تامین آب مورد نیاز آنها و تامین آب شرب منطقه منابع آب زیرزمینی اسـت، تقویت و حفظ سفره آب زیرزمینی از اهمیت بالایی برخـوردار بـوده و بـه همـین خـاطر، طـرح تغذیـه مصنوعی دشت سیرمند به مرحله اجرا رسیده است.

افتتاح ۴۵ پروژه قرارگاه تحول حاجی‌آباد

استخر چهارهزار متر مکعبی روستای مزرعه حاجی آباد نیز با حضور همتی استاندار هرمزگان و فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان به بهره برداری رسید

این پروژه به نمایندگی از ۴۵  پروژه جهادی قرارگاه تحول محلات در شهرستان حاجی اباد با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان شامل آبرسانی روستایی، احداث مسجد، تامین مسکن نیازمندان و استخرهای کوچک آب کشاورزی به بهره برداری رسید.

 دشت سیرمند یکی از دشت‌های شمالی استان هرمزگان و در 70 کیلومتری جنوب شهرستان حاجی آبـاد  

قرار گرفته است. روستاهای واقع در این دشت شامل سیرمند، سـردر، مزرعـه، بنـاب، تـل مـرا و پرعابـدین  

هستند که مجموعا یک هزار و 352نفر سکنه دارند. شهید عبدالحمید سالاری اولین شهید مدافع حرم هرمزگان نیز اصالتا زاده این منطقه است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط