1400/02/11-14:13

هرمزگان و 5 استان دیگر در روزهای آینده به اوج پیک کرونا می‌رسند

هرمزگان و 5 استان دیگر در روزهای آینده به اوج پیک کرونا می‌رسند

سختگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: روند شیوع کرونا در موج چهارم در ۲۵ استان تقریبا با ثبات شده است، اما شش استان همچنان روندی ناپایدار دارند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علیرضا رئیسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدیو کنفرانس با ستادهای استانی کرونا در سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: در ۲۵ استان کشور وضعیت کشور به وضعیت با ثباتی رسیده و روند افزایش یابنده متوقف شده است.

وی افزود: در ۱۵ استان روند نزولی شروع شده است و در ۱۰ استان از میزان ورودی بیماران کاسته می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: ۶ استان تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در روز‌های آینده به اوج بیماری می‌رسند؛ و اگر مراقبت‌ها انجام شود به سیر نزولی خواهند رسید.

دکتر رییسی گفت: امروز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور و همه اعضا تشکیل شد. مروری بر وضعیت بیماری در دنیا داشتیم و ویروس انگلیسی، هندی و افریقای جنوبی و… در جای جای دنیا دارد تاخت و تاز می‌کند. در هندوستان با وضعیت بسیار بدی روبرو هستند و سیستم درمانی ان‌ها تقریبا ناتوان شده است.

وی ادامه داد: موج چهارمی که در کشور شروع شد قالب ویروس انگلیسی بود. ۸۰ درصد موارد شناسایی شده در پیک چهارم، ویروس انگلیسی هستند. ویروسی که دیدید سیستم سلامت انگلیس را به زانو درآورد. در کشور ما هم با سرعت بسیار بالایی رو به افزایش بود، اما خوشبختانه با کمک مردم آثار و شواهد خوبی مشاهده می‌کنیم.

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط