1400/02/28-23:05

تزریق واکسن پاستور به 3 هزار هرمزگانی

تزریق واکسن پاستور به 3 هزار هرمزگانی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: فاز اول و دوم مرحله کارآزمایی واکسن کرونا ساخت انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا به ۳ هزار هرمزگانی تزریق شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز از بندرعباس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، محمود حسین پور اظهار داشت: فاز اول و دوم مرحله کارآزمایی واکسن کرونا ساخت انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا با موفقیت مسیر خود را طی کرده و وارد فاز سوم بالینی شده است.

وی بیان کرد: این واکسن در فاز سوم کارآزمایی بالینی در بندرعباس به گروه های سنی ۱۸ تا ۸۰ ساله که فاقد بیماری زمینه ای بودند با نظر پزشک تزریق شده است و پس از ۲۸ روز دوز دوم آن نیز تزریق خواهد شد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: کارآزمایی بالینی واکسن پاستور فرصت مناسبی است تا این گروه ها زودتر از موعد مقرر واکسن تزریق کنند.

حسین پور تصریح کرد: تا به امروز بیش از ۳ هزار نفر در استان واکسن ایرانی- کوبایی دریافت کرده اند و تا کنون عوارض جدی و شدیدی در این افراد مشاهده نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد جامعه باید واکسینه شوند تا ویروس کرونا از اپیدمی خارج شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط