1400/02/30-14:24

42 بیمار مرگ مغزی به 99 بیمار نیازمند عضو زندگی بخشیدند

42 بیمار مرگ مغزی به 99 بیمار نیازمند عضو زندگی بخشیدند

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان از نجات جان 99 بیمار نیازمند عضو با گذشت و ایثار خانواده 42 بیمار مرگ مغزی طی 4 سال اخیر و از سال 97 تا کنون در هرمزگان خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، دکتر محمود حسین پور گفت: خانواده 42 بیمار مرگ مغزی در استان از سال 1397 تاکنون رضایت خود را مبنی بر اهدای عضو پیوندی به بیماران نیازمند اعلام و در این امر خداپسندانه شرکت کرده اند.

دکتر حسین پور با اشاره به اینکه اهدا عضو امری خداپسندانه است و به خوبی هم در بین خانواده های هرمزگانی جا افتاده است، ابراز کرد: با تلاش بی دریغ سفیران و همکاران واحد اهدای عضو استان خوشبختانه این امر خیر در بین خانواده‌های هرمزگان کاملا تبیین شده است.

 

وی اظهار کرد: از آغاز فعالیت واحد اهدای عضو در استان تا کنون 127 بیمار بر اثر حوادث و بیماری دچار مرگ مغزی و کاندید اهدای عضو شدند که از این تعداد 39 بیمار به دلیل عدم رضایت خانواده اهداء صورت نگرفت، 46 بیمار غیر قابل اهداء تشخیص داده شد و 42 بیمار موفق به اهدای عضو و نجات جان بیماران نیازمند عضو شدند.  

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان عنوان کرد: از بین اهداء کنندگان عضو در هرمزگان 32 نفر آقا و 10 نفر خانم می باشند که با انجام این عمل خیر 99 بیمار نیازمند عضو زندگی دوباره ای را آغاز کردند.

دکتر حسین پور خاطر نشان کرد: کوچکترین اهداء کننده عضو پسر یک سال و هفت ماهه و بزرگترین فرد نیز آقای 69 ساله بوده است.

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان با اشاره به آغاز بکار واحد اهدای عضو در هرمزگان گفت: این واحد فعالیت رسمی خود را از آذر ماه سال 1397 آغاز کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط