1400/03/04-21:35

گرمای سخت جنوب و قطعی برق!/ نمی‌شود ما را از این یک قلم فاکتور بگیرید؟

گرمای سخت جنوب و قطعی برق!/ نمی‌شود ما را از این یک قلم فاکتور بگیرید؟

امروز اغلب شهرهای هرمزگان دمای هوای 40 درجه و بالاتر داشتند و قطعی برق امان مردم را بریده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سعید پیشوایی فعال اجتماعی و از خبرنگاران فارس در یادداشتی در ذیل عنوان « نمی شود ما را در این یک قلم فاکتور بگیرید؟» آورده است: امروز دمای هوای همه شهرهای هرمزگان از 40 درجه و بالاتر بود و شرجی هوا به گونه‌ای است که حتی واقعا در سایه نیز نمی‌توان گذران عمر کرد.

مردم هرمزگان و دیگر شهرها و جزایر جنوبی در محیط‌های بسته حتی بدون ساعتی کولر گازی نیز نمی‌توانند زندگی کنند و قطعی برق در این روزها سبب شده تا واقعا زندگی مردم مختل شود.

خانواده‌هایی که کودک دارند نیز با قطعی برق که گاه 3 تا 4 ساعت زمان می‌برد و چندین بار نیز در روز تکرار می‌شود، کلافه شده‌اند و راهی برای رهایی از این وضعیت ندارند.

آن روز که در سراسر کشور طرح‌های گازرسانی به اجرا درمی‌آمد، هرمزگان و دیگر استان‌های جنوبی را فاکتور گرفتند که این استان‌ها جز برای پخت و پز نیاز به گاز ندارند ولی «برق» امروز مهم‌ترین وسیله زندگی مردم جنوب است و زندگی کردن بدون کولر غیرممکن است.

انتظار آن است که جبران کمبود برق در روزهایی که مردم هرمزگان در گرمای سخت بالای 40 درجه قرار دارند، در نوبت بندی خاموشی‌ها فاکتور گرفته شوند.

خاموشی‌ها حدالامکان در استان‌هایی که در وضعیت مناسب آب و هوایی هستند و امکان تحمل شرایط بدون کولر را دارند، اعمال شود.

مردم هرمزگان نیز در این شرایط از مسؤولان عالی خود و از نمایندگان انتظار دارند که وضعیت حاد هرمزگان بدون برق را که خودش دو برابر نیازش برق تأمین می‌کند، به مسؤولان عالی کشور منتقل کنند تا آنان پی به شرایط خاص هرمزگان برده و مانع از بروز خاموشی در ساعات گرم تابستان شوند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط