1400/03/13-11:04

اورژانس هوایی در جاسک مستقر می‌شود

اورژانس هوایی در جاسک مستقر می‌شود

فرماندار شهرستان جاسک ، از راه اندازی اورژانس هوایی در این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری جاسک، محمد رادمهر صبح پنجشنبه در دیدار با رئیس اداره اورژانس هوایی کشور اظهار کرد: باتوجه به حوادث غیر مترقبه و بعد مسافت جاده های منتهی به شهر جاسک و همچنین ظرفیت موجود فرودگاهی جاسک، راه اندازی اورژانس هوایی از ضروریات قابل اجرا در این شهرستان است.

وی اضافه کرد: با توجه به وقوع احتمالی حوادث و بلاهای طبیعی مانند سیل، سونامی و زلزله در شهرستان و نقاط صعب العبور کوهستانی و مسافت طولانی بعضی از روستاها به مراکز درمانی در مرکز شهر ، از این رو راه اندازی اورژانس هوایی در جاسک از ضروریات است.

فرماندار جاسک در ادامه با اشاره به ظرفیت فرودگاه جاسک عنوان کرد: این مجموعه به عنوان یک ظرفیت در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی و مواقع بحرانی است که می تواند در روند خدمات‌ رسانی به حادثه دیدگان و مدیریت بحران کمک شایانی کند.

رادمهر با اشاره به سیل دی‌ماه ۱۳۹۸ در شرق استان هرمزگان، گفت: در سیل دی ماه سال ۱۳۹۸ از طریق بالگرد ارژانس هوایی کمک‌های زیادی برای مردم مناطق کوهستانی جاسک و بشاکرد صورت گرفت و همین طور موارد متعددی از مادران باردار از طریق اورژانس هوایی به محل امن منتقل شدند.

وی افزود: با توجه به استانداردهای لازم در این مجموعه و آمادگی مدیریت فرودگاه، راه ‌اندازی اورژانس هوایی به عنوان یکی از نیازهای ضروری شهرستان میسر است و باید جهت تسریع در راه اندازی آن پیگیری‌های لازم انجام شود.

فرماندار جاسک بیان داشت: نجات جان شهروندان در روستاها در موارد عقرب گزیدگی، مادران باردار و دیگر موارد اورژانسی با اورژانس هوایی به سهولت امکان پذیر است و می‌توان جان این عزیزان را با اقدام فوری از مرگ حتمی نجات داد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط