1400/03/13-19:47

بازدید رئیس کمیسیون کشاورزی از طرح‌های کشاورزی هرمزگان

بازدید رئیس کمیسیون کشاورزی از طرح‌های کشاورزی هرمزگان

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از طرح‌های شیلاتی و کشاورزی هرمزگان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در بازدید از طرح‌های شیلاتی و کشاورزی استان گفت: با هدف تحول کشاورزی کشور، کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی طرحی را در ۵ گام تعریف کرده است که گام اول آن خرید تضمینی و گام دوم پشتیبانی و رفع موانع تولید محصولات کشاورزی است.

وی افزود: ساختار سازی، بازاریابی و رفع موانع از این طرح هفته‌ آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

وی افزود: مطالعات نشان می‌دهد که حجم زیادی از اشتغال و تولید ثروت در حوزه‌ آبزی پروری و مجموعه شیلات است که به ظرفیت سازی و ایجاد زیرساخت نیاز دارد.

مدیرکل شیلات هرمزگان نیز گفت: استان هرمزگان یکی از استان‌های شیلاتی کشور است که با ظرفیت بسیار خوبی در زمینه آبزی پروری و صیادی، در تولید میگو رتبه اول در کشور دارد.

عبدالرسول دریایی گفت: دهه ۸۰ حدود ۵۰ هزار هکتار زمین‌های مستعد برای آبزی پروری شناسایی شد که از این شمار 10 هزار هکتار به بهره برداری رسیده، 10 هزار هکتار در حال ساخت است و برای10 هزار هکتار هم مجوز صادر شده است.

وی گفت: حدود ۱۳ هزار هکتار به شرکت شهرک‌های صنعتی در قالب ۵ سایت واگذار شده که در حال ساخت است.

مدیرکل شیلات ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک با تولید ۱۸۰ هزار تن میگو بیش از یک میلیارد ارز آوری و زمینه اشتغال بیش از ۴۰ هزار نفر فراهم شود.

مدیرکل جهادکشاورزی هرمزگان هم گفت: ما در سال ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی تولید می‌کنیم که بخشی از این محصولات باید فرآوری شود.

علی باقرزاده همایی افزود: تاکنون ۱۶۹ واحد در زمینه فرآوری محصولات کشاورزی به بهره برداری رسیده و ۵۱۱ پروانه جدید به سرمایه گذاران داده شده که ارزش افزوده خوبی در بخش کشاورزی و همچنین صادرات را در پی خواهد داشت.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط