1400/03/18-22:51

امکان ملاقات مجازی با زندانیان در هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان اعلام کرد، با توسعه زیرساخت های لازم ، امکان استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای ملاقات مجازی با زندانیان در این استان فراهم شده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس ، علی صالحی اظهار کرد: به منظور تحقق شعار "قوه قضاییه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی" با توسعه زیرساخت های لازم ، امکان استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای ملاقات مجازی با زندانیان در این استان فراهم شده و خانواده زندانیان می توانند از طریق مراجعه به دفاتر تعیین شده در این خصوص اقدام نمایند.

 

وی با بیان اینکه به منظور اجرای این طرح، با تأمین تجهیزات لازم در حوزه سخت افزار ، عملکرد  سیستم و سامانه ها نیز ارتقاء یافته است، اظهارداشت: این ملاقات های مجازی با استفاده از سامانه سهراب صورت می گیرد و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با فضاسازی مناسب این طرح را اجرا می کنند. 

 

رییس کل دادگستری هرمزگان خاطر نشان کرد: این اقدام منطبق با مواد ۱۷۵، ۵۲۸ و ۶۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری می‌باشد و در راستای تکریم ارباب رجوع، ارتقای شاخص‌های اصلاحی و تربیتی زندان و کاهش مشکلات و هزینه‌های زندانیان و خانواده‌هایشان خصوصاً با توجه به شیوع ویروس کرونا صورت گرفته است و با اجرای این طرح ، ضرورت مراجعه حضوری خانواده مددجویان به زندان برای ملاقات با آنها کاهش خواهد یافت.

 

علی صالحی در خصوص جزئیات این طرح اظهار داشت: پس از هماهنگی های لازم و احراز هویت، لینک برقراری ارتباط تصویری توسط اپراتور و ناظر ملاقات الکترونیکی به خانواده زندانی اعلام می‌شود و آنها با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود وارد پایگاه الکترونیک قوه قضائیه شده و ملاقات تصویری خود را برقرار می‌کنند و در مدت زمان تعیین شده امکان ملاقات صوتی و تصویری مهیا می‌شود.

 

به گزارش فارس دادگستری استان هرمزگان با تهیه و تدوین پیش‌نویس دستورالعمل طرح ملاقات الکترونیک زندانیان و خانواده هایشان برای اولین بار در کشور ، اجرای این طرح را در تیرماه ۱۳۹۹ آغاز کرد که تاکنون به صورت مستمر در حال اجرا می باشد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط