1400/03/19-18:10

نشست بررسی مشکل آب قشم با مدیرعامل آبفای کشور

نشست سه جانبه احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور و مدیرعامل منطقه آزاد قشم و حضور ویدئو کنفرانسی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با موضوع پیگیری مشکل کمبود آب در غرب جزیره قشم در محل شرکت مادرتخصصی آب و فاضلاب کشور برگزار شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، نشست سه جانبه احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و حضور ویدئو کنفرانسی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با موضوع پیگیری مشکل کمبود آب در غرب جزیره قشم به درخواست نماینده مردم هرمزگان در محل شرکت مادرتخصصی آب و فاضلاب کشور برگزار شد.

 

احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مذاکرات و پیگیری های متعدد انجام شده با مدیران وزارت نیرو و آب و فاضلاب کشور، قرار بود مردم قشم در سال ١٤٠٠ مشکل کم آبی نداشته باشند، بر همین اساس هم به مردم نوید برخورداری از اصلی ترین لازمه حیاتشان داده شد اما متاسفانه شاهدیم با گذشت سه ماه از سال ١٤٠٠ همچنان مردم روستاهای غرب جزیره قشم از این حق طبیعی محرومند. نمایندگان در برابر مردم و پیگیری مشکلات آنان مسئولند، اگر نماینده به مردم قولی می دهد بر اساس قول مدیران اجرایی است و کم کاری در رفع مشکلات مردم و عدم تحقق وعده ها باید از سوی نمایندگان مردم پیگیری شود.

 

مرادی گفت: درخصوص مشکلات آب جزیره قشم خیلی به مردم قول دادیم و به هر طریق ممکن باید این موضوع در سریعتر زمان پیگیری و انجام شود.

 

در ادامه این نشست نیز جانباز مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده درخصوص آبرسانی به روستاهای قشم گفت: طی سال گذشته یک باب ایستگاه پمپاژ اصلاح و بازسازی گردید و سه سایت ایستگاه پمپاژ نیز تکمیل گردیده است. همچنین در این مدت ١٢کیلومتر اصلاح و بازسازی و ٢٨ کیلومتر توسعه شبکه انجام شده است.

 

جانباز با اشاره به محدودیت های بودجه ای گفت: اتمام این پروژه ١٩٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که کمبود اعتبار اصلی ترین عامل کند شدن این پروژه بوده است.

 

 وی همچنین درخصوص میزان مصرف و تولید آب نیز گفت: ٣٢٨لیتر در ثانیه تولید آب در قشم داریم که با توجه به میزان مصرف ٨٠لیتر در ثانیه با کمبود مواجهیم.

 

درویش پور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز با تشکر از پیگیری های احمد مرادی درخصوص مشکلات جزیره قشم گفت: مردم جزیره قشم، مردمی بسیار نجیب هستند و وضعیت فعلی شایسته این مردم نیست لذا سازمان منطقه آزاد قشم آمادگی دارد تا از طریق انعقاد تفاهم نامه بخشی از اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه آبرسانی به غرب قشم را تقبل نماید.

 

 در پایان این نشست مقرر شد جهت تدوین تفاهم نامه و مشخص نمودن جزئیات فنی و اجرایی آن، ظرف یک هفته آینده نشست دیگری با حضور مدیران و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب کشور و سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط