1400/03/24-15:58

احضار و دستگیری 6 متخلف کرونایی در رودان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودان گفت: ۶ نفر از شهروندان رودان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری مراسم عروسی دستگیر و احضار شدند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، امیر حسین فیوضی با اشاره به آمار بالای مبتلایان به کرونا در این شهرستان، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروی کرونا در کشور و آمار بالای مبتلایان و قربانیان آن به خصوص در این روزها و وضعیت قرمز کرونا در شهرستان رودان که آمار فوتی ها را نیز افزایش داده است؛ شهروندان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

 

وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرموده اند همه ما باید تابع تصمیمات ستاد کرونا باشیم در شهرستان رودان نیز افراد باید این موارد را رعایت کنند و سلامت شهروندان را به خطر نیاندازند.

 

دادستان عمومی و انقلاب رودان خاطر نشان کرد: یکی از مصادیق بارز تهدید علیه بهداشت مطابق مصوبات ملی کرونا برگزاری مراسم عروسی است و بنا به نظر کارشناسان و متخصصان بهداشت عامل اصلی ابتلا و مرگ و میر بیماری کرونا، برگزاری مراسم عروسی می باشد و هشدار می دهیم که برگزاری هر گونه مراسم عروسی بدون تایید بهداشت ممنوع بوده و با قاطعیت برخورد می شود.

 

فیوضی گفت: با افرادی که به هر نحوی جان افراد را به خطر بیاندازند از جمله برگزارکنندگان مراسمات عروسی و عزا در صورتی که شبکه بهداشت این موارد را به ما گزارش دهند به شدت برخورد خواهد شد.

 

وی افزود: 6 نفر در رودان بدلیل عدم توجه به پروتکل‌های کرونایی احضار و دستگیر شده‌اند و جرم این افراد تهدید علیه بهداشت عمومی است که براساس ماده ۶۸۸ بخش پنجم قانون تعزیرات مصوب سال ۱۳۷۵ مجازات تا یکسال حبس برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم که همه افراد دستورالعمل‌ها را رعایت کنند تا شاهد برخورد قانونی با این افراد نباشیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط