1400/04/03-10:28

اجازه خلل دارویی به بیماران کرونایی را نداده‌ایم

اجازه خلل دارویی به بیماران کرونایی را نداده‌ایم

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بابت داروهای کرونا بیش از 140 میلیارد تومان بدهکار هستیم اما اجازه خلل دارویی به بیماران کرونایی را نداده‌ایم.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، دکتر حسین فرشیدی اظهار کرد: تامین هزینه داروهای درمان بیماران مبتلا به کووید، یک چالش مهم این مجموعه است و هم اکنون بیش از ۱۴۰میلیارد تومان به شرکت های دارویی بدهکاریم.

وی افزود: با وجود تمام مشکلات، اجازه ندادیم این موضوع خللی در روند درمان بیماران ایجاد کند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، هر ویال داروی رمدسیویر ۶۵۰هزار تومان قیمت دارد و به هر بیمار باید در صورت تشخیص پزشک، ۶ویال از این دارو تزریق شود. فقط در یک ماه گذشته ۱۵هزار ویال از این دارو در استان مصرف شده که هزینه آن نزدیک به ۱۰میلیارد تومان است.

فرشیدی خاطرنشان کرد: هم اکنون روزانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ ویال از این دارو استفاده می شود و با توجه به روند افزایش بیماران بستری ناشی از کرونا در استان برای تیر و مردادماه، حدود ۶۰هزار ویال از این دارو مورد نیاز است که هزینه آن حدود ۴۰میلیارد تومان برآورد شده است.

وی گفت: در بیشتر موارد این داروها به صورت اعتباری از شرکت های دارویی خریداری می شود تا بعد از دریافت مطالبات از بیمه ها، بدهکاری‌ها پرداخت شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: رقم مطالبات از بیمه های تامین اجتماعی، سلامت و نیروهای مسلح در استان حدود ۱۳۰میلیارد تومان بوده که ۸۰ میلیارد تومان از این بدهی مربوط به بیمه سلامت است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط