1400/04/02-11:44

ورود جدی دستگاه قضایی به اخذ مالیات بنگاه‌های اقتصادی در استان

ورود جدی دستگاه قضایی به اخذ مالیات بنگاه‌های اقتصادی در استان

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی و اخذ مالیات در داخل استان از بنگاه‌های اقتصادی ورود جدی داشتیم و تأکید می‌کنم پای منافع مردم و حقوق مردم هرمزگان کوتاه نمی آییم.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علی صالحی درباره  اخذ مالیات بنگاه‌های اقتصادی در استان اظهار کرد: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی و اخذ مالیات در داخل استان از بنگاه‌های اقتصادی ورود جدی داشتیم و تأکید می‌کنم پای منافع مردم و حقوق مردم هرمزگان کوتاه نمی آییم.

در ماه‌های اخیر پیگیری‌های رسانه‌ای مشخص کرد که شرکت نفت ستاره و اداره کل بنادر هرمزگان مالیات خود را در خارج از استان پرداخت می‌کنند که باید دید آیا پرونده این دو بنگاه عظیم اقتصادی به استان منتقل شد؟!

از سوی دیگر خبرگزاری فارس کسب اطلاع کرد که در ۶ ماهه اخیر با پیگیری‌های اداره کل امور مالیاتی و دستورات ویژه دادستان بندرعباس و مکاتبات متعدد از جمله با دادستان مالیاتی کشور، ده‌ها شرکت کوچک و بزرگ مستقر در استان که مالیات خود را در خارج از هرمزگان پرداخت می‌کردند، پرونده‌ مالیاتی خود را به استان منتقل کرده‌اند اما آن طور که ظواهر امر بر می‌آید سازمان بنادر به عنوان دستگاهی که بیش از 60 تا 70 درصد درآمد خود را از هرمزگان کسب می‌کند، حاضر به پیاده شدن از برج عاج نیست.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط