1400/04/07-13:28

وعده جدید درباره ساماندهی پساب‌های ورودی به خلیج فارس/ شهروز شجاعی: ۶ ماه آینده مشکل حل می‎‌شود

وعده جدید درباره ساماندهی پساب‌های ورودی به خلیج فارس/ شهروز شجاعی: ۶ ماه آینده مشکل حل می‎‌شود

مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس گفت: اکنون مرحله نخست طرح تصفیه خانه آغاز شده و با انتخاب پیمانکار، کارگاه در مجاورت تصفیه خانه تجهیز شده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، شهروز شجاعی اظهار کرد: موضوع معضلات بهداشتی زیادی برای شهر بندرعباس و ساحل خلیج فارس بوجود آورده است، برای ساماندهی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس، شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس به سهامداری صنایع غرب بندرعباس تشکیل شده است.

 

وی افزود: طرح ساماندهی فاضلاب و انتقال پساب تصفیه شده این فاضلاب به صنایع غرب بندرعباس به سه هزار میلیارد تومان نیاز دارد.

 

به گفته مدیرعامل شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس، شرکت ایمیدرو، فولاد هرمزگان، پالایشگاه بندرعباس، گروه گسترش سرمایه گذاری بین المللی ارزش، صبا فولاد، صنایع ملی مس ایران، صنایع معدنی و فولادی ستاره سیمین هرمز، ملی فولاد ایران و منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سهامداران این شرکت به منظور تامین مالی طرح هستند.

 

شجاعی ادامه داد: پساب تصفیه فاضلاب بندرعباس می‌تواند به عنوان منابع آبی پایدار برای صنایع غرب بندرعباس استفاده شود، از ابتدای امسال تاکنون که مسئولیت بهره برداری از این طرح به شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس واگذار شده، این شرکت در قراردادی ۵ ماهه با یک شرکت بهره بردار اقداماتی را آغاز کرده که این اقدامات تاثیر بسزایی بر کیفیت پساب داشته است

 

وی گفت: بخشی از تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس همچون بخش جامد این تصفیه خانه که سال‌ها از مدار خارج بود اکنون به مدار بازگشته و سیستم کلر زنی نیز تجهیز شده است.

 

شجاعی خاطرنشان کرد: این تصفیه خانه سال ۱۳۸۲ برای ۳۲۰ هزار نفر از شهروندان بندرعباس با ظرفیت تصفیه ۶۴ هزار مترمکعب در شبانه روز طراحی شد و اکنون جمیعت بندرعباس ۲ برابر افزایش یافته است.

 

وی افزود: با توسعه شهر بندرعباس، جمعیت این شهر به نزدیک ۶۰۰ هزار نفر رسیده است و اکنون روزانه ۱۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب وارد تصفیه خانه بندرعباس می‌شود و این تصفیه خانه پاسخگوی این حجم از فاضلاب نیست.

 

شجاعی همچنین بیان داشت: اکنون مرحله نخست طرح تصفیه خانه آغاز شده و با انتخاب پیمانکار، کارگاه در مجاورت تصفیه خانه تجهیز شده است.

 

مدیرعامل شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس اظهار کرد: بخش نخست تصفیه خانه شامل تکمیل مخزن پساب فاضلاب، ساخت ایستگاه پمپاژ انتقال پساب و تکمیل ۸ کیلومتر خط انتقال است و در ۶ ماه آینده بخشی از پساب تصفیه شده فاضلاب به صنایع غرب بندرعباس منتقل می‌شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط