1400/04/22-00:26

220 مدرسه هرمزگان تخریبی و 670 مدرسه غیراستاندارد است

220 مدرسه هرمزگان تخریبی و 670 مدرسه غیراستاندارد است

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به کمبود و ضعف زیرساخت‌های آموزشی در استان هرمزگان گفت: ما در این زمینه کمبود داریم و در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار دانش‌آموز در مدارس غیر استاندارد و ۸۲۰۰ دانش آموز در مدارس کانکسی و کپری درس می‌خوانند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، سید یعقوب دریانورد در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: ما در حوزه آموزش و زیرساخت‌های آموزشی مشکلات بسیاری داریم. از کمبود مدرسه و معلم و امکانات آموزشی تا وجود مدارس فرسود و کپری بخشی از مشکلات این حوزه در استان است.

 

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۶۷۰ مدرسه غیراستاندارد در هرمزگان وجود دارد که از این تعداد بالغ بر ۲۲۰ مدرسه به‌صورت کامل باید تخریب شوند و بقیه نیز باید نوسازی و مقاوم‌سازی شوند. برای نوسازی و مقاوم‌سازی این مدارس نیز نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

 

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: ۳۴۰ هزار دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی در استان وجود دارد که حدود ۹۰ هزار نفر از این دانش‌آموزان در مدارس غیراستاندارد که زیبنده یک کشور اسلامی نیست تحصیل می‌کنند.

 

 دریانورد با بیان اینکه بیشترین مدارس غیراستاندارد در شرق هرمزگان واقع است، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل کمبود مدرسه در استان بیش از ۸۲۰۰ نفر دانش‌آموز هم در مدارس کانکسی و کپری درست می‌خوانند.

 

 نایب رئیس شورای عالی استان‌ها بیان داشت: بنابراین ما در استان با کمبود ۲ هزار و ۸۰۰ کلاس درس روبه‌رو هستیم و  ۲ هزار و ۴۰۰ کلاس نیز تخریبی و فرسوده بوده و نیاز به تعمیر و بازسازی دارد که به دلیل کمبود اعتبارات مورد نیاز بازسازی و نوسازی نمی‌شوند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط