1400/04/23-19:58

هشدار هواشناسی در هرمزگان/ احتمال رگبار سنگین و رعد و برق و بارش تگرگ

هواشناسی هرمزگان نسبت به وقوع مخاطرات جوی در پایان هفته جاری و اوایل هفته آینده بخصوص در منطقه بشاگرد، بستک، حاجی آباد و رودان هشدار داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، رضا مدرس معاون عمرانی استانداری هرمزگان از وقوع مخاطرات جوی در پایان هفته جاری و اوایل هفته آتی خبر داد و گفت: از عصر امروز چهارشنبه تا روز یکشنبه هفته آینده، رگبار نسبتا سنگین باران و رعد و برق همراه با تگرگ و تندباد لحظه ای پیش بینی شده است.

 

وی با اشاره به ورود سامانه ناپایدار جوی به استان، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی جوی، از عصر امروز چهارشنبه رگبار نسبتا" سنگین باران و رعد و برق همراه با تگرگ و تندباد لحظه ای در ارتفاعات استان به‌ویژه مناطق بشاگرد، حاجی آباد، رودان، بستک و برخی مناطق ساحلی و دریایی پیش بینی شده است.

 

معاون استاندار هرمزگان با اعلام اینکه این ناپایداری جوی تا پایان روز یکشنبه 27 تیر ادامه خواهد داشت، گفت: مدیریت بحران استان هشدارهای لازم را به دستگاه های مربوطه اعلام کرده است.

 

مدرس با تاکید بر اهمیت تردد ایمن در محورهای مواصلاتی استان و رعایت استانداردهای تردد ایمن، افزود: با توجه به وقوع بارش های نسبتا" سنگین و خطر وقوع صاعقه، باید از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی، صعود به ارتفاعات، فعالیت های کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع خودداری شود.

 

وی با بیان اینکه الزامات ایمنی و هشدارهای لازم به دستگاه ها و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان ها ابلاغ شده است، تصریح کرد: اعضای ستاد باید ضمن آمادگی کامل، هماهنگی لازم را به منظور فراهم نمودن تمهیدات از جمله اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه های محلی، رعایت نکات ایمنی و ... به عمل آورند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط