1400/04/24-23:24

افتتاح اولین ساختمان مرجع دریایی در جاسک

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از افتتاح نخستین ساختمان مرجع دریایی بندر جاسک در راستای افزایش ضریب ایمنی شناورها با اعتباری بالغ بر ۷۰میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، حمیدرضا محمدحسینی تختی در آیینی که به صورت ویدئو کنفرانس به حضور رییس جمهور ، وزیر راه و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد گفت: این پروژه از بزرگترین ساختمان های مرجع دریایی در کشور می باشد که در ۵ طبقه با زیربنای ۶۱۷ مترمربع و ارتفاع برج  ۲۵ متر با  اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در مدت ۲۴ ماه  به بهره برداری رسید.

 

وی عنوان کرد: از مزایای این پروژه، بهره مندی از تجهیزات نوین در خدمات ناوبری و لجستیکی انواع شناورها، در سطوح مختلف بین المللی قرار دارد. 

 

محمد حسینی ابراز داشت: ساختمان مرجع دریایی با زیرساخت مهندسی دقیق و رعایت الزامات سازه ای کاملا استاندارد و با استقرار بخش های از جمله برج مراقبت، کادر و پلیس، جستجو و نجات دریایی و بخش اداری دریایی شامل ۵ طبقه در اسکله اداره بندر جاسک که در نوع خود از بهترین امکانات و زیر ساخت ها بهره مند است. 

 

لازم بذکر است بندر چند منظوره جاسک با عمق حوضچه 4.4 نسبت به cd، طول اسکله ۵۲۰ متر در فاصله ۳۲۰ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است و امکان صادرات محصولات شیلاتی و کشاورزی منطقه به کشورهای حاشیه خلیج فارس از امتیازات مناسبی بهره مند می باشد. 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط