1400/04/28-22:58

انواع جهش‌یافته ویروس کرونا در هرمزگان به سرعت در حال انتشار است

انواع جهش‌یافته ویروس کرونا در هرمزگان به سرعت در حال انتشار است

استاندار هرمزگان گفت: انواع جهش‌یافته ویروس کرونا، به سرعت در حال انتشار است و مردم باید متوجه خطر ویروس کرونا باشند و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همکاری کنند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، فریدون همتی در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «تیتر امشب» شبکه خبر، طولانی شدن دوران شیوع کرونا، گرمای شدید هوا، عادی انگاری، دورهمی ها و مهمانی ها، دید و بازدیدها، مراسم‌های عروسی و ختم، رفت و آمدها و ترددها و کم توجهی و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از عوامل شکل گیری موج جدید شیوع کرونا در هرمزگان اعلام کرد.

 

وی ادامه داد: در مقطعی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هرمزگان، 95 درصد بود اما متاسفانه در حال حاضر به 35 درصد کاهش یافته است.

 

استاندار هرمزگان با بیان این که انواع جهش‌یافته ویروس کرونا، به سرعت در حال انتشار است، افزود: مردم باید متوجه خطر ویروس کرونا باشند و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همکاری کنند.

 

همتی تصریح کرد: بیش از 60 درصد مشاغل در هرمزگان مربوط به بخش خدمات است که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به دلیل تعطیلی ها، دچار آسیب و زیان های شدید شده‌اند.

 

وی گفت: تمامی ابزارهای نظارتی و بازرسی را برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مشاغل مختلف به کار گرفته‌ایم اما برای نتیجه بخش بودن این اقدامات، مردم و فعالان مشاغل مختلف باید همراهی لازم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند و همکاری مردم باید بسیار بیشتر باشد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای تعطیلات عید قربان، تمامی تدابیر برای بسته شدن ورودی و خروجی شهرها و روستاها در هرمزگان در نظر گرفته شده است و کنترل شدید برای جلوگیری از ترددها خواهیم داشت.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط