1400/04/28-19:01

نرخ ۲۷ درصدی بیکاری در هرمزگان/ تنها ۲۰ درصد از ظرفیت اقتصاد دریامحور فعال است

نرخ ۲۷ درصدی بیکاری در هرمزگان/ تنها ۲۰ درصد از ظرفیت اقتصاد دریامحور فعال است

نماینده مردم قشم در مجلس شورای اسلامی گفت: استان هرمزگان تنها از ۱۵ تا ۲۰ درصد ظرفیت دریایی خود بهره برده و واقعیت بیانگر نرخ بیکاری ۲۷ درصدی است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، احمد مرادی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم اظهار داشت: به اذعان صاحب نظران دانشگاهی، استان هرمزگان تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد از ظرفیت دریایی خود بهره برده است.

 

وی افزود: این در حالی است که با فعالسازی ظرفیت اقتصاد دریامحور هرمزگان هیچ نیروی انسانی بی‌کاری در این استان وجود نخواهد داشت.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هرچند آمار هشت درصدی برای نرخ بیکاری هرمزگان ارائه می‌شود اما حقیقت موجود از نرخ ۲۷ تا ۲۸ درصدی حکایت دارد.

 

مرادی ادامه داد: کم کاری و بی‌توجهی صورت گرفته یکی از عوامل عدم بهره‌گیری مناسب از اقتصاد دریامحور هرمزگان است و جامعه دانشگاهی باید در راستای عملیاتی‌سازی ظرفیت‌های بالقوه این حوزه ایفای نقش موثر داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: با تمرکز بر معادن به عنوان یکی از ظرفیت‌های تحول آفرین در دهستان کوهشاه و بخش احمدی شهرستان حاجی آباد نیز زمینه اشتغال تمامی افراد جویای کار این منطقه برطرف خواهد شد.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 80 درصد از افراد این منطقه تحت پوشش کمیته امداد هستند که زیبنده نبوده و از استاندار هرمزگان تمرکز بر ظرفیت معدنی منطقه برای مهار فقر و محرومیت و تحقق شکوفایی را خواستار شده‌ایم.

 

مرادی خاطرنشان کرد: علاج مشکلات کشور در برچیدن بساط پشت میز نشینی مدیران نهفته است و باید برای ایجاد تحول رو به جلو و ارائه خدمتی در خور شان مردم این مهم در دستور کار دولت جدید باشد.

 

به گزارش فارس، طی این آیین از خدمات چند ماهه محمدحسین رنجبر تجلیل و حمید رستمی‌جاز به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد واحد قشم منصوب شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط