1400/05/07-17:36

غدیر در آسمان‌ها شناخته‌شده‌تر است/ اطعام غدیر احیا شده است

غدیر در آسمان‌ها شناخته‌شده‌تر است/ اطعام غدیر احیا شده است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: غدیر در آسمان‌ها شناخته شده‌تر از زمین است و تمام فرشتگان و افلاک در عظمت این روز عزیز معترف هستند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام دکتر محمد عبادی‌زاده در دیدار با جمعی از مردم در شب عید غدیرخم،ضمن تبریک عیدغدیر اظهار کرد: شب عید غدیر علاوه بر اهل زمین ، اهل آسمان نیز  در شب عید غرق در شادی و سرور هستند، گفته شده که غدیر در بین اهل آسمان از اهل زمین شناخته شده تر است.

 

وی افزود: در روز غدیر تعدادی اعمال برای ما سفارش شده است و در اسلام هر عملی یک پوسته و یک هسته دارد ، شما نمیتوانید بدون گذر کردن از پوسته به هسته برسید، مناسک حج فقط یک مناسک است اما روح و مغز دارد.

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در همین زمینه بیان کرد: همچون خواندن نماز که یک پوسته و هسته دارد؛ به ما توصیه شده که اهل بیت نیز ما را به بصیرت و گذر از پوسته دعوت می‌کنند.

 

امام جمعه بندرعباس گفت: این کارها و برنامه های شاد ما در روز غدیر برای این است که اهمیت غدیر پی ببریم، سفارش اول  که در روز غدیر بر آن تاکید شده است، این است که با هر کسی که مواجه می شوید با تبسم و لبخند باشید.

 

عبادی‌زاده افزود: عملی دیگری که مورد سفارش قرار گرفته است، تبریک گفتن به یکدیگر است، پیغمبر فرمود که عید غدیر را به من تبریک و شادباش بگویید. 

 

وی ابراز کرد: یکی دیگر از کار هایی که باید فرهنگ سازی شود که الحمدلله اعمال خوبی هم صورت گرفته است اطعام دادن در روز عیدغدیر است، هیچ فضیلتی بالاتر از اطعام دادن در روز غدیر وجود ندارد.

 

امام جمعه بندرعباس با ذکر حدیثی از امام صادق(ع) بیان کرد: اطعام کردن مؤمنان در روز غدیر بسیار مهم است و بسیار ثواب دارد ، غذا دادن به یک نفر در این روز برابر است با اطعام دادن به هزار پیامبر است.

 

حجت الاسلام عبادی زاده در پایان خاطر نشان کرد: غسل کردن در روز غدیر بسیار مهم است و سفارش شده است. سفارش های متعدد دیگری هم مانند انجام دان عقد اخوت که امری مستحب و پر ثواب است؛ امید است با عنایت خداوند متعال توفیق انجام اعمال غدیر برای ما روی بدهد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط