1400/05/11-10:35

وام 10 میلیونی قرض الحسنه برای لوله‌کشی گاز خانگی در بندرعباس

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان از اختصاص تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی به صورت قرض الحسنه به شهروندان هرمزگانی متقاضی لوله کشی گاز منازل، خبرداد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، بدنبال بالارفتن هزینه‌های گازکشی منازل مسکونی در بندرعباس و با پیشرفت تدریجی پروژه‌های گازرسانی به محلات مختلف این شهر، شرکت گاز هرمزگان در راستای تشویق مردم به بهره‌مندی از این نعمت، اقدام به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از طریق 5 بانک عامل کرده است.

 

مسعود ناصری رییس روابط عمومی گاز هرمزگان در این باره اظهار کرد: شرکت در راستای کمک به شهروندان هرمزگانی جهت تسهیل در اشتراک پذیری گاز افزود: با همکاری و هماهنگی با ۵ بانک عامل از جمله تجارت،سپه،صادرات،ملت و کشاورزی، زمینه اعطای وام به متقاضیان این استان به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و به صورت قرض الحسنه به تعداد ۵۰ هزار فقره وام با اقساط ۳۶ماهه فراهم شده است.

 

وی افزود:  از سال گذشته و در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی شرکت گاز هرمزگان، مکاتبات و پیگیری های متعدد این شرکت  با شرکت ملی گاز ایران و متعاقبا وزارت نفت،با ارسال نامه ای از سمت وزیر نفت به رئیس جمهور منجر که  با موافقت ایشان، همراه شد.

 

ناصری در ادامه اظهار کرد:طی این موافقت از سمت رئیس دولت دوازدهم، مقرر شد تعداد ۵۰ هزار فقره تسهلات بانکی ۱۰۰ میلیون ریالی به صورت قرض الحسنه یا کم بهره(حداکثر ۴ درصد) در سال های ۱۴۰۰و ۱۴۰۱در اختیار متقاضیان گاز طبیعی قرار می گیرد  که از سمت شرکت گاز هرمزگان به بانک های مذکور، معرفی می شوند.

 

رئیس روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان تصریح کرد: هدف از اعطای این تسهیلات، توسعه اشتراک پذیری گاز و بمنظور استفاده بهینه از مزایای جاگزینی گاز طبیعی با سوخت مایع، صرفه جویی اقتصادی و رعایت نکات زیست محیطی است. 

 

وی با بیان این مطلب که اعطای این وام می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات مردم این استان را در راستای بهره مندی از نعمت گاز طبیعی مرتفع کند،تصریح کرد: هم استانی هایی که در مناطق گازدار شده سکونت دارند و علمک گاز درب منزل و یا مجتمع آن ها نصب شده  و یا عملیات گازرسانی در محله آنها در حال انجام است، می‌توانند پس از انتخاب پیمانکار لوله کشی گاز(مراجعه و یا تماس تلفنی با سازمان نظام مهندسی ساختمان به شماره ۳۲۴۴۰داخلی ۲۲۸۲)  جهت اخذ اشتراک گاز، با دریافت معرفی نامه از سوی ادارات شهرستانی گاز  و با مراجعه به شعب بانک های مذکور در شهرستان خود نسبت به اخذ تسهیلات بانکی جهت لوله کشی گاز داخل منازل‌شان، اقدام کنند.

 

مردم هرمزگان در شهرهای زیر می توانند جهت اخذ اشتراک گاز با واحد امور مشترکین در آن شهرستان تماس حاصل نمایند.

 

بندرعباس:32197146-32197147

پارسیان:44627220

بستک:44321549

خمیر:33226404

حاجی آباد:35424173-35424143

رودان: 42882114 -42881884

قشم:35259234

نظرات

captcha

اخبار مرتبط