1400/05/27-19:26

نماز ظهر عاشورا در هرمزگان برگزار نمی‌شود

جانشین رئیس و سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان اعلام کرد: حرکت و تجمع دسته های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) و نماز ظهر عاشورا در هرمزگان برگزار نمی‌شود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، دکتر علی رئوفی با اشاره به وضعیت فوق بحرانی شیوع ویروس دلتا کرونا در سراسر کشور و استان هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به قدرت سرایت پذیری فوق العاده بالای ویروس دلتا کرونا، برای جلوگیری از انتشار این ویروس، حرکت و تجمع دسته های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در سراسر استان هرمزگان با همکاری هیأت ها و مردم عزادار به صورت قطعی لغو شده و برگزار نمی شود.

وی در همین خصوص افزود: به دلیل وضعیت حاد و فوق بحرانی شیوع ویروس کرونا دلتا، برگزاری نماز ظهر عاشورا نیز در سراسر هرمزگان برای حفظ سلامتی مردم، لغو شده است.

جانشین رئیس و سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان خاطرنشان کرد: برگزاری مراسمات عزاداری در فضاهای بسته ممنوع است و اجتماع عزاداران در زیر پرچم در بندرعباس نیز لغو شده است.

ممنوعیت تردد تا دو هفته اعمال می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در خصوص ممنوعیت ترددها، تصریح کرد: خروج خودروهای پلاک بومی از هرمزگان ممنوع است و ورود خودروهای پلاک غیربومی نیز به استان ممنوع است و متخلفان برابر مقررات اعمال قانون خواهند شد و منع ترددها به مدت دو هفته تا پنجم شهریور ماه تداوم خواهد داشت.

رئوفی در خصوص مشاغل مجاز به فعالیت، اظهار داشت: فقط مشاغل سطح یک اجازه فعالیت دارند و فعالیت سایر مشاغل ممنوع است.

حدالامکان از دو ماسک استفاده کنید

وی گفت: امیدواریم با اعمال محدودیت ها که برای حفظ سلامتی مردم در دستور کار قرار گرفته است، شاهد کاهش آمار مبتلایان و بستری ها در هرمزگان و سراسر کشور باشیم و مردم با توجه به قدرت سرایت پذیری ویروس دلتا کرونا، حتی الامکان از دو ماسک حتی در فضای باز که امکان انتقال دارد، استفاده کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مردم با حفظ فاصله اجتماعی، عدم تجمع و استفاده از مواد ضدعفونی کننده، خود، بستگان و عموم مردم را در برابر ابتلا به ویروس محافظت کنند تا شاهد ابتلا و بستری کمتر بیماران مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان باشیم و مرگ و میرهای این بیماری به صفر برسد و به برکت حضرت امام حسین «علیه السلام» در این ایام، شاهد ریشه کن شدن این بیماری باشیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط