1400/05/25-16:49

رشد 33.5 درصدی تولیدات صنعتی در هرمزگان با وجود کرونا

مدیرکل صمت هرمزگان گفت: در حوزه‌های مختلف تولیدی صنعتی در استان در 4 ماهه ابتدایی امسال شاهد رشد قابل توجه در همسنجی با سال گذشته هستیم.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، خلیل قاسمی در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای با اشاره به جایگاه ویژه هرمزگان در حوزه تولیدات صنعتی در کشور، عنوان کرد: در حال حاضر 11 طرح مهم و استراتژیک صنعتی در استان در حال احداث است که با بهره‌برداری از آنها می‌توان شاهد رشد بیش از پیش هرمزگان در ابعاد مختلف صنعتی بود.

 

وی افزود: این پروژه‌ها شامل فاز دوم مادکوش، پتروپالایش مکران، فولاد آلیاژی کاوه، اولین واحد تولید روغن موتور صنعتی، پاسارگاد گستر، 3 پروژه بناگستر کرانه و ... است.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با بیان این که با وجود شیوع کرونا و عوارض شدید ناشی از آن در بخش‌های مختلف کشور، خاطرنشان کرد: در حوزه تولید صنعتی در استان در زمینه‌های مختلف در 4 ماهه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل شاهد افزایش تولید هستیم به طوری که در حوزه تولید فولادی‌ها 23 درصد، تولید آهن اسفنجی 15 درصد و شمش آلومنیوم 2 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

قاسمی گفت: تولید گندله نیز 307 درصد و تولید شناورهای فایبرگلاس 3 درصد و همین طور تولیدات صنایع کوچک ما نیز در مجموع 5 درصد رشد داشته‌اند.

 

وی میزان این رشد تولیدات صنعتی را در مجموع عملکرد واحدها به میزان 33.5 درصد عنوان کرد و بیان داشت: در حوزه صدور جوازهای تأسیس نیز امسال با صدور 202 مجوز در 4 ماه ابتدایی امسال بیش از 2 درصد رشد نسبت به سال قبل داشته‌ایم.

 

مدیرکل صمت هرمزگان درباره تصمیم سازمان بنادر و دریانوردی درباره ایجاد اراضی 2400 هکتاری در شمال بندر شهید رجایی برای استقرار واحدهای بزرگ صنعتی، نیز گفت: ما با این شیوه مخالفیم چرا که در مجاورت بندر شهید رجایی یک منطقه ویژه اقتصادی و دو اسکله ویژه شامل اسکله کشتی سازی و اسکله منطقه ویژه هستیم و در مجاورت این بندر همچنین شهرک صنعتی و منطقه ویژه کشتی سازی را با مصوبه هیأت دولت داریم که همگی این ها مهیای سرمایه‌گذاری است و از سویی انباشت بیش از حد صنایع در غرب بندرعباس می‌تواند به لحاظ زیست محیطی و ... نیز پیامدهایی داشته باشد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط