1400/06/07-23:27

پل «نایبند» در بندرعباس چقدر آب خورده است؟

پل نایبند در شهر بندرعباس ششمین تقاطع غیرهمسطح در این شهر است که به گفته استاندار هرمزگان 40 میلیارد تومان آب خورده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، تقاطع غیرهمسطح «نایبند» ششمین تقاطع غیرهمسطح شهر بندرعباس است که در پنجمین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان و احمد مرادی نماینده مرکز هرمزگان و جمعی از اعضای شورای شهر بندرعباس و در غیاب عباس امینی زاده شهردار پیشین بندرعباس به بهره برداری رسید.

 

به گفته استاندار هرمزگان این پروژه برای مردم بندرعباس 40 میلیارد تومان آب خورده است.

 

 
طول پل با پیش دال و احتساب رمپ ها 287 متر و عرض آن 16.5 متر است که شش دهانه دارد و 57عدد شمع اصطکاکی در آن اجرا شده است.
 
 طول بلوار احداثی پردیس نیز بدون احتساب پل، یک هزار و 537متر است.
 
 استاندارهرمزگان با اشاره به حجم اجرایی این پروژه بیان کرد: 780هزار کیلوگرم آرماتوربندی، هفت هزار و 900مترمکعب بتن ریزی، شش هزار و 950مترمربع قالب بندی، 255هزار مترمکعب عملیات خاکی در این پروژه اجرا شده است.

بالا رفتن هزینه اجرای پروژه‌های حوزه مدیریت شهری از جمله روگذرها در سال‌های اخیر به دلیل طولانی شدن روند اجرای آنها بروز کرده است و از طرفی افزایش شدید هزینه مصالح نیز سبب شده تا شهرداری‌ها در اجرای پروژه‌های جدید با چالش مواجه باشند.

نظارت بر روند اجرای پروژه‌ها و جلوگیری از طولانی‌شدن زمان اجرای پروژه‌ها از جمله موضوعاتی است که شهردار آینده بندرعباس باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد تا اعتبارات کلانشهر بندرعباس به انحراف نرود و از سوی دیگر مردم شاهد تحرک بیشتری در زمینه مدیریت شهری باشند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط