1400/06/13-13:33

رئیس دادگستری و دادستان رودان تغییر کردند

در آیینی با حضور معاون دادگستری کل هرمزگان، امام جمعه و فرماندار رودان رئیس جدید دادگستری و دادستان جدید این شهرستان معرفی شدند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، مظفر حمزه ئی در مراسم معارفه امیر حسین فیوضی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان و محسن نیکخواه بهرامی به عنوان دادستان جدید این شهر اظهار داشت: سند تحول دستگاه قضا از شروع حضور آیت الله رئیسی در قوه قضائیه تدوین شد که به تایید مقام معظم رهبری نیز رسید.

 

وی ادامه داد: سند تحول  منشأ و پیشبرد دستگاه قضا است و با تقویت نقاط قوت آن و کاستن کاستی‌ها تکمیل خواهد شد.

 

حمزه ئی بیان داشت: ارتقاء دستگاه قضایی در این سند در اولویت است که در کنار آن هوشمند سازی و فن آوری، حقوق بشر، مدیر پروری، شایسته پروری در آن دیده شده است.

 

وی به بحث استفاده از نهادهای مردمی در این سند نیز اشاره کرد و گفت: نهاد های مردمی همچون شورای حل اختلاف که داوری و میانجیگری در آن جریان دارد که صلح و سازش و تسهیل در  رسیدگی به پرونده ها را دارند شامل می شوند.

 

معاون رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: هیات های صلح در قوه قضائیه نیز با استفاده از پتانسیل های مردمی با توجه به فعالیت ستادهای صبر در کشور در دادگستری استان های شکل گرفته اند.

 

وی اضافه کرد: هم اکنون با وجود سند تحول و ایجاد ستاد صبر، کار اعضای شورای حل اختلاف تسهیل شده است.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف هرمزگان خاطر نشان کرد: قطعا شوراهای حل اختلاف از جنس خود مردم هستند و با گسترده شدن فعالیت آنها رسیدگی به امور قضایی و حقوقی مردم شتاب می گیرد.

 

به گزارش فارس در این آیین از خدمات موسی اخلاقی فر به عنوان رئیس دادگستری شهرستان رودان تحلیل و امیر حسین فیوضی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان و محسن نیکخواه بهرامی به عنوان دادستان جدید شهرستان رودان معرفی شدند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط